Rein Pill stardib pühapäeval Helsingis World Cup\’i sõidus

World Cup’ile kvalifitseerumisel võeti aluseks ka FEI ranking

Eile päeva teises pooles sõidetud World Cup’i kvalifikatsioonis (145 cm puhtusele ja kiirusel) sõitis eestlastest parima tulemuse Urmas Raag Axeliga – 4 kp ja 27. koht, tema järel kohe Rein A Big Boy’ga – 5 kp. Gunnar ja Novesta said 8 kp ning jäid 36ndaks. Kokku osales 47 võistluspaari.

Kuna süsteem näeb aga ette, et pühapäevasesse World Cup sõitu pääsevad kõigepealt FEI rankingu alusel 29 paremat ning seejärel 6 korraldajamaa Soome sportlast ja 11 kvalifikatsioonsõidu parimat (välja arvates need, kes juba FEI rankingu alusel pääsesid), pääses edasi vaid Rein Pill.

Täna märkimisväärselt häid kohti pole olnud, sõitmata veel Soome vs Maailm ja hüppevõimsus

Täna pärastlõunal leidis aset Helsinki GP. Eestlasi seal edu kahjuks ei saatnud. Rein ja Virgin ning Tiit ja Torrero katkestasid, parima eestlasena oli Gunnar Novestaga 9 kp-ga esimeses voorus 31.

140 cm kõrguses, äsja lõppenud kaheosalises parkuuris tegid eestlastest parima tulemuse Tiit Kivisild ja Ultimus, ehkki 1 kp nii kõva konkurentsi juures ei pakkunud enamat 22. kohast. Parkuurist võtsid osa ka Urmas ja Laguna, kes said 4 kp, ning sama tulemuse said ka Gunnar ja Bingo.

Päeva viimastes sõitudes näeme samuti osalemas eestlasi. Soome vs Maailm parkuurist võtab osa Urmas Lagunaga. Hüppevõimsuse parkuuris, mis traditsiooniliselt venib üsna hilja peale, stardivad Urmas Raag Axeliga ning Rein Pilli Virgin Expressiga.

Homme on põhjust hommikust saati pöialt hoida

Homme on kavas veel mõned sõidud, kus eestlased sees, nende hulgas ka Põhjamaade Karika finaal, kus stardivad nii Karin Peks kui Andrus Kallaste, ning loomulikult Rolex FEI World Cup, kus peaksime pöialt hoidma Reinule.