Rein Pill tõusis Kesk-Euroopa liiga kolmandaks, Raag säilitas esikoha

Pärast eile Šiauliais Eestile võidukalt lõppenud meie liiga MK-etappi on jäänud toimuda veel Poola etapid Lesznos ja Poznanis ning esikolmikus on kaks eestlast – liidrina jätkab Urmas Raag, kolmandaks tõusis möödunud hooaja finalist Rein Pill.


 
Kesk-Euroopa liiga põhjaregioonis on eile 2 punkti kogunud Urmas Raagil enne kahte viimast etappi liidrina 81 punkti. Teisel kohal jätkab endiselt Šiauliais punktideta jäänud Aleksander Belekhov 68 punktiga, kellele jõudis võiduga üsna lähedale Rein Pill. Viimasel on nüüd punkte kogutud 65. Järgnevatega on vahe juba pisut suurem, kui lätlane Neretnieks on neljas 50 ning tšehh Ales Opatrny viies 48 punktiga. Mõnevõrra üllatuslikult ei osalenud Leedu etapil Tallinnas võitnud Michal Kazmiercak, kes oma intervjuus avaldas soovi pääseda Pariisis toimuvasse finaali. Kuna Varssavis toimuvasse liiga finaali võetakse kaasa viie etapi punktid aga Kazmerciakil on võimalik nüüd saada punkte maksimaalselt kolmelt etapilt, läheb ta olukord võrreldes praeguste liidritega raskeks.


 
Liiga finaali silmas pidades peame kindlasti heitma pilgu ka lõunaliigale, kus korralikku punktisaaki jahivad Tallinnaski võistelnud rumeenlane Andrea Herck ja ungarlanna Mariann Hugyecz. Herck on lõunaliiga liidrina kogunud 67 punkti, Hugyecz teisena 54 punkti. Kui võtame arvesse viis parimat etappi, on Hercki summaks 63, Hugyeczil 54. Põhjaregioonis on selles arvestuses Raagil 79, Belekhovil 64, Pillil 65, kusjuures Pill on punkte saanud hetkel vaid neljalt etapilt ehk potentsiaalselt on ta eelisseisus ning sisulises plaanis hoiab põhja ning lõuna peale kokku teist kohta.


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23