Rein Pill võitis Leszno MK-etapi, Kivisild teine

Täna jätkus Lesznos rahvusvaheline takistussõiduvõistlus CSI3*-W, kus koondise tänavused liidrid Pill ja Kivisild näitasid taas oma oskuseid parimast küljest.

Päeva põhiliseks sõiduks oli meie liiga järjekordne MK-etapp, mis ühtlasi andis Rolex Rankingu punkte. Takistuste kõrguseks traditsiooniliselt 150 cm. Senine eestlaste suhteline keskpärasus Lesznos sai lõpu just selles sõidus, kui kaksikvõidu võtsid Rein Pill ja Tiit Kivisild. Neist esimene võitis sõidu hobusel Virgin Express, Kivisild oli teine Torreroga. Enne Leszno etappi hoidsid Rein ja Tiit koos Gunnar Klettenbergiga liiga põhja regioonis võrdsete punktidega seitsmendat kohta, pärast Lesznot tõusevad mõlemad kõrgemale. Liiga regiooni liider venelane Arseny Shpakovsky Lesznos ei võistle.

Rolexi punktidele jõudis ka Hanno Ellermann, kes hobusega Quality Time oli 15.-l auhinnalisel koha, kogudes MK arvestuses 7. koha punktid. Klettenbergile, kes Bingoga oli 18.-s lähevad MK arvestuses kirja 9. koha punktid. Erinevus punktides tuleneb sellest, et Lääne-Euroopa riikide sportlased meie liiga MK-etapilt punkte ei kogu.

MK-etapile eelnenud sõitudest saame esile tuua Rein Pilli teise koha Touransiga Keskmise Ringi sõidus kõrgusel 135 cm. Samas oli Hanno Tadmusega 11.-l auhinnalisel kohal.

Hillar Talts