Reinu Kapp toimus juba 22. korda

Siim Sinijärv ja Leander. Foto: Sanna Sadam

Taasiseseisvuspäeval on takistussõitjad juba pikki aastaid kogunenud Saaremaal Kihelkonna vallas peetaval võistlusel nimega Reinu Kapp, teisiti ei läinud ka tänavu, kui võistlus toimus juba 22. korda. Võistlustules oli rohkesti Saaremaa RSK ja Saare RK esindajaid. Vihmast ilma trotsides tehti pea 60 starti. Kahes parkuuris võttis kaksikvõidu Siim Sinijärv.

Võistluspäeva alustas puhtus-kiirus parkuur kõrgusel 75 cm. Sõidus osales 24 paari, kellest enamik oli esindamas Saaremaa RSK’d. Raja läbis vigadeta kõigest neli paari – võitis Maria Anett Allikveer (Saare RK) hobusega Erle, olles teisele kohale jõudnud paarist üle 10 sekundi kiiremad. Teise koha sai Aleksandra Ruttu (Saaremaa RSK) väikeponiga Aroomi, kolmandad olid Airi Saarma (Saaremaa RSK) ja Pärn ning neljanda koha said puhta sõiduga Miia Põder (Saaremaa RSK) ja poni Oz.

75 cm parkuuri võitjad. Foto: Sanna Sadam

90 cm kahefaasilises parkuuris võttis võidu Karmen Udeküll (Saaremaa RSK) poniga Wild Beauty.

 

Karmen Uudeküll ja Wild Beauty. Foto: Sanna Sadam

Lisaks parkuuridele pakkus põnevust ka tünnisõit.

Tünnisõidu noorim osaleja. Foto: Sanna Sadam
Tünnisõidu kolm kiiremat. Foto: Sanna Sadam

100/110 handycap parkuuris oli end proovile panemas 12 paari. Vigadeta lõpetas neli paari, kes kõik sõitsid rada kõrgusega 110 cm. Esimene, teine ja neljas koht kuulusid Siim Sinijärvele (ESHKS) vastavalt hobustega Leander, Ferdinand A ja Eddy. Kolmanda koha said Mihkel Ait (Saare RK) ja Emperor.

Võistluste põhiparkuuriks oli 120 cm kõrgune tõusva raskusega rada. Võitu oli püüdmas kuus paari, teiste hulgas ka Siim Sinijärv kolme hobusega. Esikolmikusse kuulusid sarnaselt eelmise parkuuriga samad ratsanikud. Ainsana lõpetas maksimaalsete punktidega Sinijärv Leanderiga.

Tulemused leitavad: https://ratsanet.ee/system/files/6469/Tul_1.pdf?1534767473