Reisikiri – Kestvusratsutamise Noorte Maailmameistrivõistlused Ungaris: Teekond sinna.

5. septembril toimuvad Ungaris Bábolna linnas kestvusratsutamise Noorte Maailmameistrivõistlused, kuhu sõitsid osalema Kalli ja Kairit Kalbre.

Kahjuks selgus pärale jõudes, et Kairit oli kvalifikatsiooninormi täitnud mõned päevad ettenähtud tähtajast hiljem, ning talle ei anta luba startida. Kuulduste järgi õnnestub Kairitil osaleda ühel teisel lähikonnas toimuval võistlusel.

Reisimuljeid vahendab meile chef d’equipe Õnne Halliko.

Alustasime sõitu 17. augusti õhtul Laulasmaalt, kaks džiipi hobutreileri ja karavaniga, tõeline mustlaslaager! Sõit läks läbi Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Slovakkia.

Esimene pikem peatus oli Leedus, Poola piiri ääres. Jõudsime sinna kell 10 hommikul, seal käisime hobustega sõitmas ja õhtul alustasime uuesti teed Ungari poole. Poolas, enne Katovice’t avastasime, et tagasillast on voolanud õli välja. Nutikas naisteseltskond suutis leida abi umbkeelsetelt poola rekkajuhtidelt. Hobustele oli see meeldiv puhkus.

Lõuna paiku suundusime edasi Ungari poole. Et suuremaid mägesid vältida läksime läbi Tšehhi. Hobused said seigelda ilusates mägedes pea 1 km kõrgusel.

Ungarisse Babolna’sse jõudsime õhtul kell 9 kohaliku aja järgi. Kuna me ei leinud pimeduse tõttu koheselt võistlusplatsi, lõime ühel suuremal lagendikul oma laagri üles. Järgmisel päeval paigutati meid õnneks ilustasti õigesse paika.
Loodus on siin ilus – kõikjal maisipõllud ja päevalilleväljad. Hobustele maitseb mais päris hästi. Ilmad on kuumad, vahel 30-35 kraadi, mis on hobustele muidugi piin.

Täna on plaan mägedega ratsutades tutvust teha, päris kõrged teised, aga meeldiv retk sellest saab. Järgmisest nädalast hakkab juba rohkem rahvast saabuma; kohapeal oleme praegu ainukesed, aga siin lähikonnas on ka juba slovakid, soomlased ja veel keegid..