Reisikiri – Kestvusratsutamise Noorte Maailmameistrivõistlused Ungaris: Võistlus

4.-6. septembrini toimusid Ungaris, Bàbolna linnas kestvusratsutamise Noorte Maailmameistrivõistlused, millest võttis esmakordselt osa ka eesti võistluspaar – Kalli Kalbre ja Baltimor.

Tõime eelnevalt lugejani Õnne Halliko reisimuljeid teekonnast ning kohapealsest elust. Viimases kirjas tutvustame veidi toimunud võistlust.

Uhke avamine

Spordipeo avamine toimus esimeste vihmapiiskade saatel ja lõppes pidusöögiga eksklusiivses maneezis.

Kulmineerus paduvihmaga

On kohane selgitada, et Bàbolnas pole viimaste ööde jooksul mitte ainult päästetud tallidest uppuvaid hobuseid ja varustust, vaid oli ka ametlikult kuulutatud võimalikust võistluste ärajätmisest.

Ebatasane jooksurada

Jooksurada, mis algul oli märgitud tasasele platsile, koliti hommikul pärast tormi lõppu kuivemale heinamaale. Selle jooksuplatsi ebatasane pinnas sai Baltimorile saatuslikuks komistuspaigaks.

Kalli Kalbre ja Baltimor startisid 93 osaleja hulgas kell 8 hommikul. Nad püsisid hea tempoga kindlas konkurentsis. Hobusel polnud esimesel ringil mingeid väsimuse märke ja Baltimorile omane võitlusvaim ei jäänud ka nägemata. Kahjuks tõi hobuse komistamine esimeses VET kontrollis kaasa diskvalfitseerimise.

Pärast ranget otsust siirdusime Baltimoriga kliinikusse, kus saime lõpuks teada, et hobune on väga heas korras. Omanikule anti mälestuseks termopildid hobusest.

Muide – meie tiim oli suurepärane! Kaasas oli hobusemassöör ja „sepp“. Kõrvaltvaatjad märganud, et meie sepp polnud mitte ainult hoolas töötegija, vaid ka hea väljanägemisega naine.

Suurepärane elamus ja kogemus

Seekordne varajane võistluse lõpp on väga iseloomulik spordile. Eriti ratsaspordile, nii et jätkame tööd. Mõõtsime Baltimori lihaseid Eestis leiutatud lihasmõõtmisaparaadiga ja täna on meil täpne pilt sellest, kui head hobuse lihased on, ja millega peame edasi töötama.
Iga võistlus on pidupäev, ja Bàbolnas, mis muide on üsna noor maa kestvusratsutamise mõttes, jäime ikkagi Eesti esindajateks! Ootame põnevusega järgmist võimalust oma võimeid ja kogemusi proovile panna.

Fakte võistlusest

  • Kokku osalesid juuniorid ja noored 23st riigist, 93 hobusel.
  • Distantsi kogupikkus 118 km (tingitud raja muutmisest suurte vihmade tõttu)
  • Individuaalne võitja: Hussain Ali al Marzouqi hobusel Sergai (Araabia Ühendemiraadid)
  • Võistkondlik kuld: Prantsustmaa
  • Kiireim veterinaarkontroll läbiti (kolmandas peatuses) 36 sekundiga!
  • Rahvusvahelised kestvusratsutamise meistrivõistlused toimusid Ungaris esimest korda.
  • Bàbolnas asetseb kuulus araabiahobuste kasvandus, mis rajatud 1789. aastal.
  • Võistluseelse veterinaarkontrolli läbisid kõik 93 hobust.
  • Võistluse lõpetas positiivse tulemusega 72% osalenutest, mis on üsna kõrge protsent.