Reiu Rakendil oli stardis loodetav kutsarite uus põlvkond

Lasteklassi parimate autasustamine / foto Maarja Saare

Möödunud laupäeval peeti Pärnumaal Reius tuntud rakendisportlase Riina Rõa talli maadel põnev rakendispordivõistlus, kus põhirõhk oli selle spordiala tulevikul, kui stardis oli näha hulgaliselt noore põlvkonna kutsareid, samuti noori hobuseid.

 

Reiu võistluse põhiklassiks võib ilmselgelt nimetada juunioritele avatud kombineeritud maratoni, kus asus starti kaheksa ekipaaži, kes treenivad Riina Rõa ja Eve Haggi tallides. Verinoorte kutsarite vanused jäid vahemikku 11 – 16 aastat, vanima ja muide efektseima poni Cassity vanuseks on seevastu juba 19. Cassity efektsus seisneb tema turjakõrguses, milleks tervenisti 95 sentimeetrit (toim. alla meetri). Üsna väikesekasvulised olid Cassity konkurendidki, kui Armin`s Sunshine turjakõrguseks on 108cm ja Grelli 122cm.

Lisett Ööpik ja Cassidy, groom Age Põldaru / foto Maarja Saare

Kaksikvõit läks juuniorite võistlusklassis kaksikõdedele Lillemetsadele, kes mõlemad sõitsid kunagise Riina Rõa esiponi Grelliga ning esikoha napsas Eleriin Elenora eest. Kolmas koht kuulus pingelises heitluses Heleriin Pärastile, kes sõitis poniga Armins.

Eleriin Lillemets ja Grelli, groom Riina Rõa / foto Maarja Saare

Päeva teine võistlusklass oli avatud kõikidele ja andsid tooni profikutsarite groomid. Oma esimese võistluse tegi Reius Eve Haggi groom Ülle Seervald ja seda kohe võidukalt. Ülle oli Eve põhihobuse vairiga veidi alla sekundi kiirem teist aastat rakendisporti harrastavast Hanna Treikelderist, kes osales hobusega Armani. Kolmas koht kuulus jällegi tuntud ja tublile groomile Age Põldarule, kes teatavasti assisteerib tavapäraselt Riina Rõad. Age tulemus tuli noore nelja-aastase Sospeliga.

Ülle Seervald ja Vairi, groom Eve Haggi / foto Tiia Gorbatšuk

Lisaks kahele kombineeritud maratonile võtsid kutsarid Reius mõõtu keskmise taseme (toim: koonuste vahe vanker +25cm) täpsussõidus, kus parimaks osutus ainukesena raja puhtalt läbinud Pille-Riin Reinaus poniga Radar, olles kolmas poniga Aramis. Ühe palli maha võtnud Hanna Treikelder Armaniga saavutas teise koha.

Põgusat videokokkuvõtet näete siit:

 

Kõik Reiu Rakendi tulemused leiate siit