Reius peeti rakendikoolitus algajatele, profid kogunevad sel nädalavahetusel

Foto autor: Tiia Gorbatšuk

Möödunud pühapäeval kogunesid veerandsada huvilist Vana-Nurme tallu Pärnumaal rakendispordi algkoolitusele. Esialgu kohalikele trennilastele mõeldud lühikoolitus kujunesmenukaks ka väljaspoolt tulijatele üle Eesti, seega otsustasid korraldajad teha kakskoolitust järjest.

Kohale oli tulnud nii kogenud groome, loogarakendi eksperte kui ka näiteks trennilaste vanemaid, kes hobustega on vähem kokku puutunud. Koolitus algas väikese loenguga rakendispordist ning sorirakmetest ja nende sobitamisest hobustele. Peale seda järgnes praktiline osa, kus prooviti algosadeks võetud sorirakmed kokku saada ja hobustele/ponidele selga panna. Kui „puzzle” koos, liiguti tuntud Rakendisportlase Riina Rõa ja ta abiliste juhendamisel kutsari ametit proovima. Korraldajad tänavad kõiki osavõtjaid ning loodavad, et suudeti kõiki rakendispordi pisikuga nakatada.

Foto autor: Tiia Gorbatšuk

Eeloleval  nädalavahetusel (13-15 aprill) toimub Vana-Nurme talus taas rakendispordi koolitus, kus harjutavad juba kogenud sportlased Geraldus Leijten’i (NED) juhendamisel. Huvilised on oodatud kuulama ja vaatama. Juhend on leitav ERL-i kodulehelt.