Rekordarv Eesti kestvusratsutajaid stardib Leedus, kodumaal kolm takistussõiduvõistlust

Eeloleval nädalavahetusel leiab kodumaal aset taas mitmeid võistlusi, kuid meie sportlased on võistlustules ka välisriikides. Getter Kanguri osalusest EMil juba kirjutasime, lisaks toimub 13.07 Leedus Kurtuvenai rahvuspargi radadel taas FEI kalendrisse kuuluv CEI 2* kestvusratsutamise võistlus, milles osaleb 9 Eesti kestvusratsutajat.

Kestvusratsutamise stardid antakse Leedus 80 km ja 120 km pikkustel distantsidel. Sel aastal on stardis rekordarv võistluspaare Eestist – kokku 9! Tähelepanuväärne on meie noorte kestvusratsutajate taseme tõus. CEIY 2* 120km pikkusele distantsile on minemas lausa 4 võistluspaari. Kui kahte neist – Merilin Kalbret (EER) ja Kairit Kalbret (EER) – võib pidada sellise pikkusega distantsil juba kogenud tegijateks, siis Ratsarügemendi klubi esindajatele Keiu Orasele ja Annabel Kaldveele on see esimene start nii kõrgel tasemel. Meie noorsportlaste eesmärk on distants edukalt lõpetada ning korjata vajalikke kvalifikatsioone tiitlivõistluste jaoks.

CEIY 1* 80km distantsil teeb oma esimese rahvusvahelise stardi samuti noor kestvusratsutaja Kaisa Keerd (EER). Seenioritest on Leedus võistlustules juba kogenud sõitjad. CEI 2* 120 km pikkusel distantsil Egle Kalev (Ratsarügemendi klubi), Heigo Rohtla (Ruila Tall) ning CEI 1*80 km pikkusel distantsil Anne Rohtla (Ruila Tall) ja Marian Kikas (LMRK).

Kodumaal peetakse samal ajal mitu takistussõiduvõistlust: Saksa Ratsutamiskompleksis LMRK Suvine Karikasari 2013 II etapp, Raikkülas traditsiooniline Raikküla Karikas 2013 & ERL Suvine Ponikarikas 2013 III etapp ning ERLi kalenderplaaniväline Ratsavõistlus RSK Ruttar 10.

Samamoodi väljaspool ERLi kalenderplaani peetakse Seljametsas juba kolmandat aastat järjest Seljametsa Karikas 2013, mille raames toimuvad ka Pärnumaa Meistrivõistlused nii ponide, harrastajate, juunioride, noorte ja seenioride klassile. Traditsiooniks on saanud, et välja jagatakse nii väike karikas (80 cm) kui ka suur karikas (120 cm). Võitja hobustele on sel aastal pannud välja tekid Cavalor. Kohal on toitlustus ja lapsed ei pea igavlema vaid saavad hullata tasuta batuudil.

Soovime kõigile meie sportlastele edu ning anname tulemustest teada esimesel võimalusel.