Renek Rosenberg ja Fred võitsid Kasemäe Karika põhisõidu

Kasemäe Karika esikolmik vasakult Hanno Ellermann, Renek Rosenberg, Tiit Kivisild / foto Katriin Kalle

Esmakordselt ja edukalt Kasemäe tallis toimunud Kasemäe Karika Grand Prix, milles osales kogu Eesti takistussõidu eliit, võitis vaid mõned päevad tagasi Belgiast naasnud Renek Rosenberg hobusega Fred, kui suutis edestada Tiit Kivisildi ja Hanno Ellermanni.

Kasemäe Karika Grand Prix viidi läbi kõrgusel 135cm ja peavõitu asus jahtima 36 võistluspaari, kelle hulgas hiljuti MK finaalis ajalugu teinud Urmas Raag, samuti sellised tuntud sõitjad nagu Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Hanno Ellermann, Tiit Kivisild ja paljud teised. Arvestades sõitjate ja nende hobuste taset võis eeldada küllaltki suurt ümberhüppajate hulka ja nii ka läks – otsustavasse sõidu etappi kvalifitseerus puhta sõiduga 14 paari. Esimese puhta soorituse ümberhüpetel tegi Tiit Kivisild hobusega Don-Kide, kuid selle ületas koheselt, küll vaid 0.11 sekundiga, Renek Rosenberg hobusega Fred. Järgnevalt tehti hulgaliselt kiiremaid sõite, kuid paraku tulid Rosenbergi kolleegidel sisse vead ning nii jäigi Reneki ja Fredi tulemus parimaks sõidu lõpuni. Üks suurimaid ebaõnnerüütleid oli ümberhüpetel Paul Argus, kes hobusega Caesar ületas Rosenbergi tulemust pea viie sekundiga, kuid Caesar võttis ootamatult maha viimase takistuse lati, tehes seda pärast takistuse ületamist jala löögiga taha. Paulile lohutuseks siiski viies auhinnaline koht. Kivisild ja Don-Kide teised, Hanno Ellermann ja Dixon kolmandad.

Renek Rosenberg ja Fred / foto Katriin Kalle

Sõitu Hobumaailmale kommenteerides mainis Rosenberg, et rada oli üles pandud küllaltki tehniliselt, kõrgus siiski ei olnud niivõrd hirmutav: “Konkurents oli tugev, kohal olid Eesti parimad oma parimate hobustega. Mul oli see kord kindlasti ka õnne, sest kiiremaid sõite oli ju hulgaliselt, kuid teistel jäi just õnnest puudu,” lisas võitja. Esmakordselt korraldatud Kasemäe talli võistlusega jäi Rosenberg rahule: “Arvestades seda, et nad korraldasid sellise mastaabiga võistlust esmakordselt, said nad hästi hakkama. Sportlastele oli kindlasti suureks motivaatoriks ka Eesti keskmisest rahvuslikust võistlusest kõrgem auhinnafond.”

Pühäeva põhisõidule eelnenud 125cm sõidus võttis kaksikvõidu Paul Argus hobustega Ping Pong V ja Jay-Z Bee, 115cm parim oli Kert Joandi hobusega Firenze.

Kasemäe Karika korraldajate esindaja, võistluse direktriss Hedi Lepmets oli ürituse lõppedes rõõmsameelne ning avaldas siirast tänu kõikidele sportlastele, kes usaldasid neid vaatamata esmakordsele võistluse toimumisele ning rõõmustasid korraldajaid oma kohalolu ja suure startide arvuga. Samuti avaldas Lepmets suurt tänu kõikidele toetajatele ning ülipikki võistluspäevi “kannatama” pidanud võistlusametnikele.

Kõik Kasemäe Karika tulemused leiate Ratsanetist.