Ridala tallis peeti Lääne Regiooni takistussõidu Talvekarika teine etapp

Möödunud laupäeval peeti Läänemaal asuvas Ridala tallis Lääne Regiooni takistussõidu Talvekarika teine etapp, kus mõlemad parkuurid võitis Maris Suuster hobusega Stockbroens Camaro-Star.

Lääne Regiooni Talvekarikas takistussõidus edetabeleid peetakse kahes arvestuses, millest kõrgem 90cm ning madalam 70cm. Teise etapi edukaimaks sportlaseks osutus Maris Suuster (Tondi), kes hobusega Stockbroens Camaro-Star võitis mõlemal kõrgusel. 90cm parkuuris, kus paremad selgusid vahetutel ümberhüpetel, järgnesid Suusterile teisena Teele Talts (Hiiumaa) hobusega Gremi ja kolmandana Margit Lindre (Märjamaa)ja Shamrock Lady. Märjamaa klubisse läksid ka neljas ja viies auhinnaline koht, mille saavutasid vastavalt Kerli Heilu ja Pattaya ning Brigitta Vanker ja Lando III.

Auhinnalistele kohtadele platseerunud Märjamaa klubi kolmik; foto Kristiina Raudnagel

Madalamal kõrgusel, puhtusele ja kiirusele peetud 70cm kõrguses sõidus, saavutas sarnaselt kõrgemaga teise koha Teele Talts Gremiga, kolmandal kohal lõpetas sarja arvestuses võidupunktid noppinud Birgit Laupä (Tondi), kelle võistluspartneriks oli hobune Royal Harri. Kõik Ridala talli võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/462?locale=et&year=2015

Mõlemas parkuuris esimese ja teise koha saavutanud Maris Suuster ja Teele Talts; foto Kadi Nurs

Peale kahte etappi juhib Lääne Regiooni sarja madalamas arvestuses mõlemalt etapilt võidupunktid kogunud ja seega 40 punktiga jätkav Birgit Laupä. Talle järgneb 36 punktiga Marion Demus (Hiiumaa) ja 29 punktiga Sandra Vatter (Läänemaa). Kõrgemas arvestuses moodustavad esikolmiku Teele Talts (38 punkti), Maris Suuster (34 punkti) ja Leenu Sarapuu (31 punkti). Sarja edetabeli leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/pa_file/laane-regiooni-talvekarikas-takistussoidus-2015-punktiarvestus/

Ridala tall korraldas oma maneežis esmakordselt Eesti Ratsaspordi Liidu kalenderplaani kuuluva võistluse ja meeldiv on tõdeda, et debüüt õnnestus igati. Üritusega jäid rahule nii sportlased kui pealtvaatajad. Positiivse poole pealt saame nimetada asjaolu, et kui Läänemaa oli veel mõned aastad tagasi Eesti ratsaspordi jaoks suhteliselt tundmatu maa, siis viimasel ajal on toimunud arvestatav aktiviseerumine, mida juhivad Ridala ja Uuemõisa tallid. Siinkohal jääb Läänemaa ratsaspordiaktivistidele soovida vaid jõudu ja jaksu edaspidisteks edusammudeks!