Ridalas kogus enim auhindu Henri Paomees (VIDEO)

Eile, laupäeval, peeti Läänemaal Ridala tallis takistussõidu Lääne Regiooni Talvekarika teine etapp, millelt kogus neli auhinnalist kohta Henri Paomees, mille hulgas keskmise arvestuse võit.

Tänavuse hooaja Lääne Regiooni Talvekarikas sai alguse möödunud detsembris Raplamaal Juurimaa tallis, jätkudes sel nädalavahetusel teise etapiga Ridala tallis. Väga hea päev oli tõenäoliselt kaugeimalt, Saaremaalt Kihelkonna vallast, tulnud Anne Udekülli õpilastel, kellest Henri Paomees (Saaremaa) võitis kõrgusel 90cm hobusega Gracija ning oli lisaks sellele teisel ja kolmandal kohal ponide 70cm sõidus vastavalt ponidega Aroomi ja Wiktoria ning kõrguse 70cm avatud klassis viiendal kohal hobusega Gracija. 70cm poniklassi võit läks aga sama treeneri õpilasele Eva Helga Kupitsale (Saaremaa) poniga Aroomi.

Kõrgusel 70cm peeti arvestust ka avatud klassile, kus esikolmikusse jõudsid Birgit Laupä (Tondi) ja Royal Harri, Birgit Adler (Pärnumaa) ja Vapper ning Liisbet Leiter (Märjamaa) ja Ultra. Kõrgusel 90cm järgnesid Paomehele Teele Talts (Hiiumaa) ja Vilandro K ning Janely Saar (Pärnumaa) ja Oberon.

Päeva kõrgeimaks parkuuriks oli 105cm , kus parima tulemuse sõitis välja Maris Suuster (Tondi) hobusega Quansar Z, talle järgnesid Talts ja Vilandro K ning Eliise Kaups (Hiiumaa) ja Colani H. Mainigem siinkohal, et kaks auhinnalist kohta saavutanud Vilandro K on sama hobune, kellega aastaid tagasi Siim Sinijärv Palladium Cup`i raames häid sõite tegi ning kellega hiljem mulluse Tallinn International Horse Show võitnud venelane Vladimir Belehov võitis mitmeid rahvusvahelisi Grand Prix`s, tulles muuhulgas Venemaa meistriks. Tänane omanik Maris Suuster rääkis, et Vilandro oli saanud paar aastat tagasi sidemete venituse. Hobune oli müügis Suusterile tuttava leeduka kaudu ning kuna hobuse tervis on paranenud ning võimaldab jällegi sporti teha, leidis Suuster võimaluse Eestist oma tähelendu alustanud hobune kunagisele kodumaale tagasi tuua.

Ridala võistluspäeva lõpetas algajatele mõeldud 60cm kõrgune parkuur, mille võitis Jessica Mölder (Pärnumaa) poniga Wonderful Surprise, talle järgnesid Birgit Adler ja Circus ning Riin Tammet (Läänemaa) ja Maru Missy.