Riders Masters Cup – uus atraktiivne formaat Euroopa versus Ameerika

Longines Masters korraldajad firmast EEM on loonud järjekordse uue atraktiivse formaadi, kus mõõtu võtavad Ameerika ja Euroopa koondised. Esimene jõukatsumine leiab aset eeloleval laupäeval Pariisis Longinse Masters etapi raames.

 

Riders Masters Cup on uus ja atraktiivne takistussõiduformaat, kus kohtub maailma absoluutne tipp. Kahevoorulises tippparkuuris võtavad omavahel mõõtu Ameerika ja Euroopa koondis. Pariisis on Euroopa Chef d`Equipe rollis Philippe Guerdat ja Ameerika Chef d`Equipe rollis Robert Ridland.

 

Ameeriklastel on välja panna maailma kaks esimest numbrit ehk number üks Kent Farrington ja kaks McLane Ward. Neid assisteerivad Laura Kraut, Lauren Hought, Reed Kessler, Quentin Judge, Andrew Kocher ja Chloe Reid. Euroopa eest astuvad välja Kevin Staut, Lorenzo de Luca, Sergio Alvarez Moya, Gregory Wathelet, Maikel van der Vleuten, Niels Bruynseels, Edward Levi, Laura Klaphake, Jos Veerloy ning Steve Guerdat.

 

Nagu näha on võistkondades nii väga tuntud kui ka mitte nii väga tuntud nimesid. Põhimõte on selline, et esindatud oleksid ka nooremad põlvkonnad. Kõik võistkonda nimetatud sõitjad siiski võitlusesse ei asu, vahetult enne mõõduvõttu valitakse mõlemast tiimist välja viis. Võistlus koosneb kahest voorust. Esimeses voorus jagatakse võistlejad paaridesse põhimõttel jänki-eurooplane ning iga paari võitja tood avavoorust võistkonnale ühe punkti. Teise voor on kiirusele, kusjuures sõitjad võivad vahetada hobust. Teises voorus nimetab esmalt oma esimese sõitja avavooru kaotanud võistkond, kelle vastase määrab seejärel võitnud võistkond, kusjuures paarid ei pea olema enam samad, mis avavoorus, kus paarid loositi. Teises voorus annab duelli võitja oma tiimile kaks punkti. Enim punkte kogunud võistkond osutub võitjaks.

 

Rohkem invot uudse formaadi kohta leiate aadressilt http://www.ridersmasterscup.com/en/


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23