Riia avapäeval tõid Eestile võidud Urmas Raag ja Heiki Vatsel

Täna tehti Riia Kleistu ratsakeskuses algust Riia MK-etapiga, kus osaleb arvukalt Eesti takistussõitjaid. Kolmest kavas olnud sõidust kahe auhinnatseremoonial mängiti Eesti hümni – võidukad olid Urmas Raag ja Heiki Vatsel.

Avapäeva põhisõiduks oli 140 cm kõrguste takistustega puhtusele ja kiirusele peetud parkuur, kus parima aja sõitsid välja Urmas Raag (GKG) ja Axel du Beaumont, kes edestasid teisena lõpetanud Läti paari Aleksander Šakurov ja Girs pea kolme sekundiga. Kolmanda koha sõitsid välja venelane Aleksander Belehov ja Quincy 127. Eestlaste paremuselt teise tulemusega oli Gunnar Klettenberg (GKG) hobusega L.B. Carnaval La Silla viies.

Eestlaste teine võit tuli hommikuses noorhobuste sõidus, kus ületamatuks jäi Heiki Vatseli (KRT) ja Kamerona sooritus. Kahefaasilise sõidu mõlemad faasid läbisid puhtalt veel kaheksandana lõpetanud Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ning Peron, üheksandad Katrin Pill (Ruila Tall) ja Carlotta, kaheteistkümnendad Gunnar Klettenberg ja Traffic ning viieteistkümnendad Urmas Raag ja Carlos. Noorhobuste klassis osales 32 paari.

Halvasti ei esinenud eestlased ka keskpäevases 130 cm sõidus, kus starti asus tervelt 76 võistluspaari. Sõidu võitis lätlane Andis Varna hobusel Never Mind 22, parim Eesti paar Margit Mägi (Ruila Tall) ja Warriena olid neljandad. Auhindadele jõudsid puhta sõiduga veel Katrin Pill ja Adolf (11.), Andres Udeküll (KRT) ja Sir Sirius (12.) ning Gunnar Klettenberg ja Adelheid (17.).

Riia võistluse tulemused on huvilistele leitavad aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=413522 .