Riia MK eelviimase päeva parim ratsanik oli Andres Udeküll

Täna Riias jätkunud takistuissõidu Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etapi teise võistluspäeva põhisõidu, ümberhüpetega parkuuri kõrgusel kuni 140 sentimeetrit, võitsid taas eestlased. Esikoha saavutas Andres Udeküll hobusel Ex Calibur, teiseks tulid eilsed liidrid Kätlin Sehver ja Lord Leu.

Kolmandale kohale sõitsid end Venemaad esindanud Natalia Simonia ja Solana 13. Kokku pääses 31 võistluspaarist ümberhüpetele kümme, kellest kuus läbisid ka ümberhüpped karistuspunktideta. Auhinnalistele kohtadele pääsesid nimetatud sõidus ka kaheksanda koha saavutanud Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja.

Põhisõidule eelnenud, keskpäeval peetud tõusva raskusega parkuuris kõrgusel samuti kuni 140 sentimeetrit, jõudis esikolmikusse samuti üks Eesti võistluspaar, kelleks olid Paul Argus ja Stacandra. Võistluse võitis ligi neli sekundit kiirem olnud Venemaa võistluspaar Aleksandr Belekhov ja Liding Light, teiseks tulid Poolat esindanud Lukasz Wasilewski ja Wavantos vd Renvillehoeve. Kokku osales parkuuris 34 võistluspaari.

Päeva esimese võistluse, milleks oli 6- ja 7-aastastele hobustele mõeldud parkuur kõrgusel kuni 125/130 sentimeetrit, võitis ka järgnevas sõidus edukas olnud poolakas Wasilewski oma noorhobusel Conner. Teine ja kolmas koht läksid taas eestlastele, vastavalt Margit Mägi juhitud H. Zoele ning Paul Arguse Hedinale.

Riias peetav maailmakarika etapp kulmineerub homme pärastlõunal grand prix sõiduga kõrgusel kuni 160 sentimeetrit. Võistluste kõigi tulemustega saab tutvuda veebilehel: http://www.leflatvia.lv/web/?id=411483