Riia MK etapi viimane päev: kaks võitu ja hulgaliselt häid kohti

Hanno Ellermann ja Freedom. Foto: Mari Ann Selge

Riias lõppes tänasega takistussõidu MK etapp ning ka viimasel päeval näitasid meie sportlased äärmiselt head vormi. 

Päeva põhisõiduks oli ümberhüpetele peetud parkuur, kus takistused kõrgustel 140 – 160 cm. Kokku pääses ümberhüpetele kuus sportlast, neist kaks eestlast. Kiireima aja sõitis välja Rumeenia sportlane Andrea Herck hobusel Trocadero de Jarsay, kes olid vaid seitse sajandikku kiiremad kui meie Hanno Ellermann ja Freedom, kes tulid teisele kohale. Hannole järgnesid kolmandana Kullo Kender ja Artas, kes tegid ümberhüpetel samuti puhta soorituse. Urmas Raag ja Carlos platseerusid seitsmendaks, tehes põhiparkuuris ühe vea. Viimasele ehk kaheteiskümnendale auhinnalisele kohale tulid Rein Pill ja Alfons Ra.

Kullo Kender ja Artas. Foto: Mari Ann Selge

Väga häid kohti tuli aga ka teistest sõitudest. Päeva esimese parkuuri, milleks oli noortele hobustele mõeldud ümberhüpetega sõit takistustega 125/130 cm, võitsid Paul-Richard Argus ja Jay-Z Bee olles kiireimad 18-st ümberhüpetele saanud võistluspaarist. Selles sõidus saavutas kaheksanda koha Helen-Britt Liidemann hobusel Gwenna N ning talle järgnesid üheksandana samuti puhta sõidu teinud Kullo Kender ja Charlotte Dundas. Kümnenda auhinnalise koha saavutas Berit Lehtsaar hobusel So Easy ning kaheteistkümnenda Hanno Ellermann ja Graffiti.

Paul Argus ja Jay-Z Bee autasustamisel. Foto: Mari Ann Selge

Teine võit tuli eestlastele viimasest parkuurist, mille võitsid Anette Leppik ja Samurai’s Miracle. Tegu oli 125 cm kõrguse parkuuriga, kus ümberhüpetele pääses viis sportlast. Koos Leppikuga suutis ümberhüpped puhtalt läbida veel vaid lätlane Kristine Egle hobusel Casquetta, kuid meie õnneks tegid nad seda peaaegu neli sekundit aeglasemalt. Lisaks võidule tuli meile sellest sõidust ka üheksas auhinnaline koht ning see kuulus Stella-Ingrid Liinamäele ning Calimero von Cimelyle.

Samuti saavutati häid kohti ka kõrgusel 135 cm. Selles parkuuris jõudis ümberhüpetele taaskord kuus sportlast, kelle hulgas kaks eestlast. Teiseks sõitis end Margareth Eikner hobusel I Love You Ter Putte ning kolmandaks Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Põhiparkuuris ühe vea teinud Kaia Loviisa Kink hobusel Adorable Chabalito lõpetas sõidu kaheksandana, Karolin Valge ja Fabriano kümnendana ning Margareth Eikner ja Madzil kaheteistkümnendana.

Palju õnne!