Riia MK-etapil osaleb pea kogu Eesti takistussõidu paremik

Algaval nädalavahetusel on takistussõidusõprade pilgud suunatud eelkõige lõunanaabrite pealinna Riiga, kus leiab aset meie liiga järjekordne MK-etapp. Võistlusel esindab Eestit tõenäoliselt hetke parim koosseis.

Riia rahvusvahelisel CSI2*-W tasemega võistlusel osalevad meie esinumbritena sel suvel arvukalt edukaid starte teinud Gunnar Klettenberg ja Bingo ja mullu Riias võitnud Tiit Kivisild ja Torrero. Klettenberg võtab kaasa veel Lennarti ja Agadezi, Kivisild Cinnamoni ja Corsika. Võistlustulle asuvad lisaks mainitutele Urmas Raag, Rein Pill, Andres Udeküll, Heiki Vatsel, Ebbe-Liisa Sõnajalg, Paul Argus, Margit Mägi, Kullo Kender, Catlin Vatsel, Susan Kaleta, Kertu Klettenberg ja tänavune Eesti Meister Kätlin Sehver. Riia võistlus algab reedel, MK-sõit, mis ühtlasi selle võistluse Grand Prix, toimub pühapäeval. Riias võistlevad kaheksa riigi sportlased, esindatud on Läti, Eesti, Leedu, Valgevene, Venemaa, Rootsi, Iirimaa ja Saksamaa.

Kodumaal jätkub pühapäeval Raikkülas ponide Suvine Karikasari takistussõidus, Perilas jõuab laupäeval finaaliga lõpule koolisõidu Ponikarikas. Selgitamata on veel mõned tänavused meistrid. Patjalas selgub eeloleval laupäeval Eesti Meister juuniorite kestvusratsutamises. Kalendrist leiame ka ERL-i kalenderplaani väliseid võistluseid. Takistussõitjad võtavad mõõtu Saaremaal Paikülas ning Hobunurme Tallis Tartu Kalevi ratsaklubi karikasarja raames.