Riia MK-etapivõit Kristaps Neretneiksile, Klettenberg ja Raag kõrgetel kohtadel

Eile õhtupoolikul peeti Riias Kesk-Euroopa liiga MK-etapp, mille võitis ainukese puhta sooritusega lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Zuko S, kolmas olid Gunnar Klettenberg Traffic`ga, viies valitsev Eesti meisterpaar Urmas Raag ja Carlos.

Riia rahvusvahelise takistussõiduvõistluse kuni 160cm kõrguste takistustega Grand Prix oli traditsiooniliselt meie liiga MK-etapiks, lisaks oli selle sõidu käigus võimalik koguda punkte Rio olümpiamängude kvalifikatsiooniks. Alustanud 27st paarist suutis põhiparkuuri vigadeta läbida vaid Lätlaste liider Kristaps Neretnieks, kes võistles Andrius Petrovase hobusel Zuko S. Järgnevad kohad jagati juba välja karistuspunktidega. Teise koha teenisid kiireima neljaga venelane Aleksander Belekhov ja Bivaldi, kolmas oli Gunnar Klettenberg hobusega Traffic. Hobumaailmal puudub info, kas Klettenberg osales Traffic`ga ka MK arvestuses, kuna sportlane startis lisaks hobusega Lance S. Viiendale kohale platseerus valitsev Eesti meisterpaar Urmas Raag ja Carlos, Kivisild, Pill ja Karma lõpetasid kaheksa karistuspunktiga olles vastavalt hobusetega Sullivan kaheksas, A Brok üheksas ning Vanco Z üheteistkümnes.

Pühapäeval peetud noorhobuste sõidus jõudsid eestlased samuti auhinnalistele kohtadele, kui Oliver Karma ja Hangstone lõpetasid neljandana, Tramo Kutsar ja Little John N viiendana, Rein Pill Sinequamon seitsmendana ning Renek Rosenberg ja Palomo TT kümnendana.'Väikese ringi finaalis kõrgusel 135cm jõudis kõrgele kuuendale kohale Ketlin Ramjalg hobusega Quatimini des Vergers Z.