Riias täna kaks võitu venelastele, eestlased kahvatud

Riia Kleisti ratsakeskuses jätkus täna rahvusvaheline CSI2*-W tasemega takistussõiduvõistlus, kui nii väikese ja ka suure ringi sõitude võidud läksid Venemaale. Eestlaste paremateks jäid laupäeval paraku kahvatumad auhinnalised kohad noorhobuste sõidus.

Laupäevaseks põhisõiduks oli Riias 140 cm kõrguste takistustega kahefaasiline parkuur, kus suurimat kiirust näitasid Vladimir Beletsky ja Rocketman, kellele pidid alla vanduma teisena lõpetanud leedukas Andrius Petrovas hobusega Complimento ja kolmanda koha teeninud lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Contimue. Ainukese Eesti paarina pääsesid teise faasi Katrin Pill ja Roos, kes paraku langesid seal välja kahe tõrke tõttu suurt veekraavi sisaldanud takistuse ees.

Keskpäevase 130 cm kõrguse tõusva raskusega sõidu võitis Olga Chechina hobusega Adelheid. Talle järgnesid teisena Neretnieks hobsega Casscare, kolmandana Aleksander Belehov hobusega Chapter. Eesti parima tulemusega oli Urmas Raag hobusega Carlos kaheksas, Margit Mägi Calderoniga kümnes.

Laupäeva hommikuses noorhobuste sõidus võttis kaksikvõidu Andis Varna, kes oli parim hobusega Calandria, teine hobusega Fantastika. Kolmaski koht kuulus sarnaselt reedesega Lätile, selle saavutas täna Marite Pinte hobusega Lecko. Rein Pill ja Sinequamon lõpetasid viiendal, Katrin Pill ja Carlotta kuuendal kohal. Auhinnalised olid ka Margit Mägi ja Careiro üheksas ning Urmas Raagi ja Ibelle van de Groete Haart`i kümnes koht.

Homseks põhisõiduks on Riias meie liiga järjekordne MK-etapp, mille kõrguseks kuni 160 cm. Riia võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=414657