Riina Rõa ja Grelli võitsid Boguslawices ponide täpsussõidu

Täna jätkus Boguslawice rahvusvaheline CAI2* tasemega rakendispordivõistlus täpssussõitudega, kus poniklassis osalevad Riina Rõa ja Grelli võtsid alavõidu.

Eilse päeva kolmandana lõpetanud Rõa ja Grelli suutsid täpsussõidus edestada kõiki konkurente, kui läbisid raja ainsana vigadeta. Mõlemad osalevad soomlannad ajasid maha kahe koonuse pallid, lisaks sai liider Leena Vähä-Erkkilä 0.5 karistuspunkti ületatud normiaja eest. Rõa koht enne maratoni on endiselt kolmas, kuid vahed soomlannadega on oluliselt vähenenud. Nii jääb Anna Friis vaid pooleteistkümne ning Vähä-Erkkilä veidi enama, kui viie punkti kaugusele.

Rõa tulemus jäigi kogu päeva nulliks, sama ei suutnud korrata keegi hobuste ühe ega paarisrakenditest. Raja raskust kommenteerides ütles Rõa, et see oli kergem, kui kuu alguses Leedus CAI1* rada, kuid igal juhul tehniline.

Poolakad kasutavad maratonitakistustena osavalt loodust; foto Hillar Talts

Hobuste üherakendites lähevad Urmas Saks ja Ülar Raudsepp maratonile vastu vastavalt kuuendalt ja seitsmendalt kohal. Selles võistlusklassis jätkab seitse paari, kaks ekipaaži langes täna välja vale tee tõttu täpsussõidu rajal. Üks õnnetult välja langenu on lätlane Andis Pavlovskis, kelle tütar Anda on samas esikoha konkurentsis. Pavlovska jätkab kolmandal positsioonil, kuid lähemad konkurendid ei ole mõõtmatus kauguses.

Boguslawice tulemused leiate aadressilt http://driving.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/683-zaprzegi-w-boguslawicach-vol-1