Riina Rõa ja Ülar Raudsepp osalesid Lätis rakendivõistlusel Gold Carriage

Möödunud nädalavahetusel viidi Lätis lisaks rahvusvahelisele takistussõiduvõistlusele läbi rahvuslik rakendispordivõistlus Gold Carriage 2014, mis leidis aset Kekavas. Eestlastest osalesid Riina Rõa ning Ülar Raudsepp.

Tulemusi ei ole tänaseks veel avalikustatud, kuid võistlusel peakohtuniku ametit pidanud ERL-i rakendispordi manageri Marko Villemsoni käest kuulis Hobumaailm, et hobuste raskemas võistlusklassis läks kaksikvõit perekond Pavlovskistele Lätist. Parimaks osutus sel korral Anda Pavlovska, teise kohaga leppis Andis Pavlovskis. Kergemas hobusteklassis osales oma noore hobusega Ülar Raudsepp, kes pidi alla vanduma kogenud hobusega võistelnud lätlanna Dace Sturele.

Poniklassis oli sel korral osalemas vaid Riina Rõa, kes saavutas sel moel oma klassis nii esimese kui teise koha. Villemsoni sõnul osales võistlusel 15 ekipaaži, kuid kuna erinevaid arvestusi oli väga palju, jäi osalus klasside kaupa väikesks. Võistlust luges Villemson igati kordaläinuks, tubli tööd oli tehtud sponsoritega, kes olid välja pannud arvestataval hulgal auhindu. Esmakordselt Baltikumis viidi läbi ka pararakendi võistlusklass, kus oli üks osaleja.

Eesti rakendisportlased koos mitmete Läti ekipaažidega asuvad järgmisena võistlustulle juba eeloleval laupäeval ja pühapäeval Hiiumaal Kärdla Ratsupäevade raames.