Riina Rõa naases Riia sisevõistluselt kahe esikohaga

Riias Kleistu ratsakeskuses peeti möödunud laupäeval sisetingimustes rakendispordivõistlus, mille formaat oli lähedane MK formaadile. Eestit esindasid Riias Riina Rõa ja Ülar Raudsepp, kohal olid ka leedukad.

Lätlased on saanud meie regiooni pioneeridena hakkama rakendispordi sisevõistluse korraldamisega, mis mujal Euroopas arvestatavalt populaarsed ja vaatemängulised. Kleistu võistlus peeti kahevoorulisena ning rada sisaldas nii täpsussõiduelemente ehk koonuseid kui ka krossitakistuste elemente. Arvestust peeti eraldi hoburakenditele ning erinevatele ponirakenditele. Kõikide arvestuste peale osales 17 ekipaaži, esindatud olid kõik kolm Balti riiki.

Riina Rõa (Vändra) saavutas kaks esikohta, kuid mainigem siinkohal siiski, et väikeste ponide arvestuses osales Rõa ainukesena. Suuremate ponide arvestuses suutis meie rakendisportlane koos kaassõitja Maarja Saarega edestada Leedut esindavat kutsarit Sergeijus Feoktistovast.

Ülar Raudsepp osasel hoburakendite arvestuses ning saavutas 11 ekipaaži hulgas 8. koha. Kaksikvõidu võttis Leedu vast edukaim kutsar Almutis Raila. Parima Läti kutsarina oli Andis Pavlovskis kolmas.

Riia rakendi sisevõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=413942.