Riina Rõa võitis Olustveres ponirakendites, muud rahvusvahelised võidud norrakatele

Riina Rõa maratonil; foto Sigrid Lohk

Möödunud nädalavahetusel peeti Olustveres neljandat korda rahvusvahelist rakendispordivõistlust, kus seekord tegi eestlaste parima tulemuse Riina Rõa, kes võitis CAI3* ponirakendite võistluse, Ülar Raudsepp oli hoburakendite CAI3* võistluses kolmas.

Olustveres olid tänavu kavas võistlusklassid hobuste ja ponide üherakenditele, seda nii 2* kui 3* tasemel, lisaks rahvuslikud võistlusklassid rakendispordi karikasarja raames. Kui reedel alustasid rakendisportlased koolisõiduga tugevas vihmasajus, siis järgnevad, eriti maratonipäev, olid sportlastele oluliselt armulikumad.

Leena Väh’-Erkkil’ (esiplaanil) ja Priit Reinaus maratonitakistuste vahelisel alal; foto Sigrid Lohk

Hoburakendite võistlusklassides võtsid koheselt liidriohjad norralannad, kui 2* parima tulemuse sõitis väljaMona Kristin Heinrichs ja 3* Wenche Johannesen. 3* poniklassis oli eelduslikult parim soomlanna Leena Vähä-Erkkilä, kes lõpetas tulemusega 51.85, kui Riina Rõa teise koha tulemus oli 62.30. Viimane muide tähendab MM normatiivi täitmist.

Hoburakendites jätkus norralannade edu ka järgnevatel päevaled, kui Johannesen võitis ka maratoni ja koonused, Heinrichs oli maratonis teine ja koonustes parim. Sellega kindlustasid Norra kotsarid endale võidud mõlemas kategoorias. Kui 3* võistluses lõpetas teise tulemusega leedukas Almutis Raila, siis kolmas ja neljas koht tulid Eestisse, vastavalt Ülar Raudsepp`a ja Signe Haggi esituses. 2* võistluse lõpetas kolmandana Laura Rea.

Poniklassis jätkus samas pinevust lõpuni. Enne koonuseid tundus soomlanna edu Rõa ees kindel – 17 karistuspunkti – kuid sport on sport ning soomlanna tegi tõsise eksimuse koonustes, kui jättis esmalt läbimata 11nda värava ja seda taibates ajas taandades maha järgneva, naases 11-le, kuid kogus sellega kokkuvõttes 20 karistuspunkti rohkem, kui Rõa ning positsioonid olidki vahetunud. Võitjaks krooniti poniklassis Riina Rõa, teine Leene Vähä-Erkkilä, kolmas leedukas Almutis Raila. Ponide 2* võistluses osales ainult lätlanna Renate Spirge.

Mõlemas rahvuslikus pikas formaadis osales kolm võistluspaari. Keskmisel tasemel võitis koolisõidus ja koonustes parim olnud Hanna Treikelder, teise oli Priit Reinaus juunior ja kolmas Reet Evardson. Tasemel Madalam läks võit Lätimaale, kui parim oli Megija Sargsjane, teisena lõpetas Kauro Vahtras, kolmas oli jällegi Läti sportlane – Agnese Berzina.

Hanna Treikelder maratonitakistusel; foto Sigrid Lohk

Rakendinädalavahetuse lõpetas Olustveres kombineeritud maraton, kus karikasarja arvestuses oli paremusjärjestuseks Carmen Melts, Maret Kasemets, Katrin Melts, avatud arvestuses Priit Reinaus juunior, Hanna Treikelder ning üle mitmete aastate jällegi võistlustules olnud Jaanus Kallaste.

Kõik Olustvere rakendivõistluse tulemused leiate siit.