Rio Olümpiamängude ratsavõistlused algavad laupäeval

Eeloleval laupäeval saavad Brasiilias Rio de Janeros peetavatel 31. suveolümpiamängudel alguse ratsaspordialad, millest esimesena peetakse maha kolmevõistlus.

Kolmevõistluse on lauäeval ja pühapäeval kavas koolisõit, mida sõidetakse lähtudes osalejate arvust kahes grupis. Esmaspäeval võetakse mõõtu krossirajal, tuleval teisipäeval on kolmanda alana kavas takistussõit.

10. augustil jätkuvad ratsaspordialad Rios koolisõiduga, kui sarnaselt kolmevõistlusega võisteldakse kahes grupis ja kahel päeval. Esmalt on kavas nii individiuaalne kui võistkondlik Grand Prix. 12.augustil on kavas Grand Prix Special, esmaspäeval 15. augustil aga Kür.

Takistussõitjad teevad oma avastardi pühapäeval, 14. augustil, kui on kavas nii individiuaalne kui võistkondlik esimene kvalifikatsioon. 16. ja 17. augustil peetakse individiuaalvõistluse teine ja kolmas kvalifikatsioon ning võistkondlk kahevooruline sõit, mille järel jagatakse selles arvestuses medalid. Rio ratsasporditurniiri lõpetab 19. augustil peetav kahevooruline individiuaalne finaal, kuhu pääsevad 30 paremat kvalifikatsiooniringidest ning alustatakse null karistuspunktiga.

Kes asuvad oma tiitleid kaitsma. 2012.a. Londonis tuli takistussõidus individiuaalseks võitjaks šveitslane Steve Guerdat, võistkondlikult Suurbritannia. Koolisõidus kaitseb tiitlit britt Charlotte Dujardin hobusega Valegro ja võistkondlikult sarnaselt takistussõiduga Suurbritannia. Kolmevõistluses võitsid neli aastat tagasi kullad sakslased, kellest Michal Jung saavutas individiuaalse tiitli. Nii Saksamaa koondis kui Jung on tänavugi põhifavoriitideks. Takistussõidus on olukord ettearvamatum. Tugevad on prantslased eesotsas Simon Delestre ja Penelope Leprevost'ga, kuid häid sooritusi võivad teha paljud. Unustada ei tasu valitsevat maailma- ja Euroopa meistrit Jeroen Dubbeldami, kes kahel eelmiste aastate tiitlivõistustel on tulnud musta hobusena ja võtnud kulla nii individiuaalselt kui võistkondlikult koos Hollandi kolleegidega. Dubbeldamil muide on taskus olümpiavõit 2000.a. Sydney`st

Olümpiamängude koduleheküljelt leiate ratsasporti puudutava informatsiooni aadressilt https://www.rio2016.com/en/equestrian