Rio Olümpiamängude takistussõidus jätkavad puhaste paberitega Saksamaa ja Brasiilia

Täna sai Rio de Janeiros alguse viimase ratsaspordialana takistussõit, kui sõideti nii võistkondliku kui individiuaalse võistluse esimene kvalifikatsioon, kust karistuspunktideta väljusid Saksamaa ja Brasiilia.

Olümpiamängude takistussõiduturniiri alustas 75 individiuaalsportlast ja viisteist koondist. Igas koondises on tavapäraselt neli liiget, kellest kolme parema tulemus läheb arvesse. Kõige õnnetumalt algas võistlus favoriitide hulka arvatud Ukraina võistkonnal, kelle neljast liikmest kaks välja langesid, mistõttu võistlusest langes välja kogu koondis. Kolme nulliga lõpetasid aga Saksamaa ja Brasiilia. Sakslastele tegid nullid Christian Ahlmann ja Taloubet Z, Meredith Michaels-Beerbaum ja Fibonacci ning Daniel Deusser ja First Class. Vanameister Ludger Beerbaum lõpetas hobusega Casello nelja karistuspunktiga.

Kodupubliku toetust nautivad brasiillased jätkavad sarnaselt sakslastega vigadeta. Toome siinkohal välja nendegi nullid: Stephan de Freitas Barcha ja Landpeter do Feroleto, Alvaro Doda de Miranda ja Cornetto K ning Pedro Veniss ja Quabri de L`Isle. Üllatuslikult ei kuulu Brasiilia koondisesse nende kuulsaim liige Rodrigo Pessoa, kes jänkist peatreeneri poolt viimasel hetkel Rio kutset ei saanud.

Nelja karistuspunktiga läheb teisele kvalifikatsioonile, mis peetakse ülehomme, vastu Madalmaad, Kanada, Šveits ja Prantsusmaa. Kataril on viis karistuspunkti. Võistkondlik teine kvalifikatsioon toimub nagu mainitud ülehomme, medalid selgitatakse lõplikult päev hiljem peetavas kolmandas kvalifikatsioonis.

Individiuaalselt pääsevad kolme kvalifikatsioonivooru tulemusel 19. augustil toimuvale lõppvõistlusele 30 paremat, kes alustavad nullist ja läbivad kaks vooru. Individiuaalselt läbis avavooru vigadeta 24 sportlast, kelle hulgas tiitlikaitsja Steve Guerdat Šveitsist. Tuntuimatest sportlastest hävisid välja langemisega prantslanna Penelope Leprevost hobusega Flora de Mariposa ning hollandlane Jur Vrieling hobusega Zirocco Blue. Olümpiasüsteemi kohaselt jätkavad nad 47 karistuspunktiga, mis on 20 punkti halvem suurimast välja sõidetud karistuspunktist, milleks seekord jäi Emanuele Gaudiano ja Caspari 27 punkti. Valitsev maailma ja Euroopa meister Jeroen Dubbeldam jätkab nelja karistuspunktiga, Dubbeldam osaleb jällegi talle neli tiitlit toonud hobusega Zenith.

Rio takistussõidu tulemused leiate aadressilt https://www.rio2016.com/en/equestrian-schedule-and-results/day-14

Homme selguvad individiuaalsed medalistid koolisõidus.