Robert Whitaker võidukas Helsingi MK-etapil

Robert Whitaker ja Catwalk IV. Foto: FEI/Satu Pirinen

Möödunud nädalavahetusel toimus Helsingis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga teine etapp. Võistlus, mis pakkus närvikõdi viimaste hetkedeni, kujunes edukaks Robert Whitakerile ja tema pikaajalisele partnerile Catwalk IV’le, kes olid parimad ka laupäevases 160 cm kõrguses GPs.

Harva mängib üks takistus rajal vigade mõistes nii suurt rolli nagu seda oli tõke number 13 – kurviline müür, millele läheneti lühikesest tagasipöördest. Üllatuslikult tegi seal tõrke näiteks maailma esinumber Steve Guerdat’ hobune Alamo, kellega võideti kevadel toimunud 2018/2019 hooaja finaal. Hoolimata tehnilisest rajast pääses ümberhüpetele üheksa paari 37st.

Robert Whitaker ja Catwalk IV. Foto: FEI/Satu Pirinen

Ümberhüpetel teisena startinud Sergio Alvarez Moya ja Jet Run läbisid lühendatud raja kiirelt ja puhtalt, minnes tol hetkel liidriteks. Küll aga ei püsinud nad seal kaua, kui viiendana platsile tulnud Robert Whitaker ja Catwalk IV, eelneva õhtu suure sõidu võitjad, jõudsid finišisse üle pooleteise sekundi varem. Järgnevad ratsanikud üritasid, kuid keegi ei jõudnud Suurbritannia paari tulemusele lähedalegi ning Whitaker võttis Helsingist võidupunktid. Teisena lõpetas Moya (Jet Run) ja kolmandana Celine Schoonbroodt-de Azevedo (Cheppetta).

Sergio Alvarez Moya ja Jet Run. Foto: FEI/Satu Pirinen
Celine Shoonbroodt-de Azevedo ja Cheppetta. Foto: FEI/Satu Pirinen

Üldarvestuses on liider momendil Peder Fredricson, kellel on kogutud 21 punkti. Tema taga on kohe Bryan Balsiger 20 ja Robert Whitaker samuti 20 punktiga. Hooaeg on aga alles noor ja tulemas veel 12 etappi, kus punkte koguda, et kvalifitseeruda Las Vegases toimuvasse finaali.

Järgmine etapp leiab aset sel nädalavahetusel Prantsumaal Lyon’is.

Kõik Helsingi tulemused leiate siit!