Roger Yves Bost võidukas Madridi takistussõidu MK-etapil

Laupäeval, Hispaania pealinnas Madridis, toimunud takistussõidu MK-etapp sai põneva lõpplahenduse, kui prantslane Roger Yves Bost (hüüdnimega Bosty) hobusel Sydney Une Prince sõitis puhta sõidu juures välja kiireima aja ning lisas väärtuslikke punkte MK-sarja üldarvestusse.


Sarnaselt Stuttgardi etapiga pääses taaskord väga suur hulk võistlejaid edasi ümberhüpetele: Madridis lausa kaks paari rohkem ehk kokku 18, mis on pea pool kõigist starti tulnutest. Nulliringi said nendest lühendatud rajal kirja 11 võistluspaari, kellest kiireimaks osutus 2016. aasta Rio OM’i võistkondliku kulla omanik ja omapärase ratsutamisstiili poolest tuntud Roger Yves Bost hobusel Sydney Une Prince, kui nende püstitatud aega, 42.23 sekundit, keegi parandada ei suutnud. Teise koha saavutas belglane Niels Bruynseels hobusega Cas de Liberte ning kolmandana lõpetasid Bruynseels’ist vaid 0.01 sekundit aeglasemad olnud Mark McAuley ja Miebello. Neljas oli eelmise aasta Madridi etapi võitja Marcus Ehning (Cornado NRW) ja viies Oslo etapi parim Daniel Deusser (Cornet).

 


Bosty, kes oli käimasoleva MK-sarja hooaja teine prantslasest etapivõitja, sõnas, et polnud oma võidus üldse kindel, sest aeg ei tundnud endale kõige kiirem: „Ma püüdsin anda endast parima ja Sydney annab endast alati 100%. Kaotasime raja keskel natuke aega, aga ta [Sydney] ületab takistusi väga kiirelt ning ma arvan, et see on põhjus, miks me võitsime.“ Sportlane lausus, et loomulikult on talle ka väga oluline kvalifitseeruda kodumaal toimuvasse finaali.

 


Üldarvestuse liidrina püsib jätkuvalt Steve Guerdat 43 punktiga. Omavahel vahetasid kohad Kevin Staut ja Henrick von Eckermann, kui rootslane tõusis hetkel teisele kohale 40 punktiga, seljatades prantslase, kellel on kogutud 38 punkti.


Järgmine Lääne-Euroopa liiga MK-etapp 8.-10. detsembril leiab samuti aset Hispaanias, kuid siis juba La Corunas.


Kõik Madridi etapi tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1432/html/en/longinestiming/index.html


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23