Roger Yves Bost võidutses Mecheleni takistussõidu MK-etapil

2016. aasta viimane Lääne-Euroopa MK-etapp takistussõidus leidis aset Belgias Mechelenis, kus võidu napsas endale viimasena startinud Roger Yves Bost hobusel Sydney Une Prince. Üldarvestuse liider endiselt Kevin Staut.

Belglastest rajameistrid Lucien Somers, kes lõpetas selle võistlusega oma karjääri, ja Eddy Geysemans olid reede pärastlõunaks seadnud võistlejatele üles 13 takistusest koosneva parkuuri, kus takistuste kõrguseks oli traditsiooniliselt kuni 160 cm. Järjekorras üheksandast MK-etapist võttis osa 40 võistluspaari ning põhiparkuuri lõpuks oli neist 12 jõudnud ümberhüpetele, nende seas kohalik noor staar (21.a.) Jos Verlooy ja veidi vähem tuntud Gudrun Patteet.

Ümberhüppeid alustanud Holger Wulschner ja BSC Skipper tegid koheselt puhta sõidu ning kiire aja ja püsisid seetõttu mitu sõitjat esimestena. Wulschner, kelle Saksamaa peatreener Otto Becker spetsiaalselt Mecheleni jaoks välja valis, on muide mõnevõrra üllatuslikult Marcus Ehningi järel teine sakslane hetkel Lääne-Euroopa liiga edetabelis.

Samuti tegid puhtad, kuid Wulschnerist aeglasemad sõidud Pilar Lucrecia Gordon, Henrick von Eckermann, Denis Lynch ja põhjanaaber Juulia Jyläs. Kuuendana startinud Jos Verlooy edestas Caracas’ega ajaliselt Wulschnerit, alistades esimesena 40 sekundi piiri ja tõustes kodupubliku rõõmuks uueks liidriks. Peale teda startinud eakaaslane Bertram Allen sai noore Izzy By Picobello’ga kirja 4 karistuspunkti esimeselt tõkkelt, kuid ajaliselt suutsid nad liidrit edestada. Harry Smolders ja Don VHP Z lõpetasid samuti ühe mahaajamisega.

Mechelenis sai näha ka mõningaid äpardusi, kui näiteks Lorenzo de Luca lähenes Armitages Boy’ga hoogsalt viimasele Longines okserile, kuid valesti sattunud samm lõppes tõkkest läbi hüppamisega. Samuti ei olnud ka Kevin Stauti päev, kui eelviimasele Land Rover’i okserile, sarnaselt Lucale, hoogsalt lähenedes sammuga eksiti, hobune tõkkest läbi hüppas ja sellele järgnenud koperdamisel Staut alla kukkus. Viimasena startinud Roger Yves Bost hobusega Sydney Une Prince oli ainuke alles jäänud oht belglaste võidule. Prantslane ei eksinud, olles Jos Verlooy’st pea sekundi võrra kiirem ning sellest piisas, et võtta esikoht ning sellega kaasnenud uus auto ja 21 152€ auhinnaraha. Lõplik seis oli järgmine: esimene Bost, teine Verlooy ja kolmas Wulschner.

“Bosty” kommenteeris pressikonverentsil, et talle Rios võistkondliku kulla toonud Sydney Une Prince on väga kiire, kuid ta ei võtnud maksimaalseid riske: “Jah, kahel viimasel takistusel ma siiski riskisin veidi enam! Ma vajan Ameerikasse kvalifitseerumiseks veel nii kümmet punkti ja lähen neid nüüd püüdma mõnelt järgnevalt etapilt, tahan väga Ameerikasse jõuda.”

Üldarvestuse liider Mecheleni etapiga ei muutunud. Kevin Staut noppis hoolimata kukkumisest mõned punktid ja püsib uuele aastale vastu minnes esimesena. Teda ja teise koha omanikku Lorenzo de Luca’t eraldab vaid 1 punkt ning siis tuleb juba pea 15 punktine vahe kolmanda koha omaniku Denis Lynch’iga.

Järgmine MK-etapp takistussõidus leiab aset uuel aastal 19.-22. jaanuar Leipzigis Saksamaal, kuhu teeb oma põgusa sissepõike ka Hobumaailm.

Mecheleni MK-etapi tulemused: www.longinestiming.com