Rohkem tähelepanu eesti hobusele – EHKÜ aastalõpu koosolek

22. novembril kogunes üle neljakümne eesti hobuse sõbra Matsalu Looduskaitseala keskusesse Penijõel, et osa võtta järjekordsest Eesti Hobuse Kaitse Ühingu aastalõpu koosolekust.

Avasõnad lausus Ago Ruus, kes juhatas sisse Jaanus Kallaste ja Martin Kivisoo ettekanded eesti hobuse kasutamisvõimalustest rakendispordis. Kui Jaanus Kallaste rääkis rakendispordist üldisemas plaanis, siis Martin Kivisoo rääkis juba konkreetsest projektist. Kui antud projekt leiab heakskiitu, siis alustatakse saartel tõsisema tööga, et populariseerida eesti tõugu hobust rakendis ja ka rakendispordi võistlustel.

EHS eesti hobuse haruseltsi ja tõukomisjoni tööga viisid kuulajad kurssi Anu Pärisoo ja Reedik Kivisoo.

Üle lahe olid koosolekule tulnud Soome Eesti Hobuse Ühingu (SEHY) liikmed, et tutvustada oma ühingu tööd ja mis peamine, leidmaks kevadiseks paaritushooajaks Soomes paiknevatele eesti tõugu märadele litsentseeritud eesti tõugu sugutäkku. Tutvustati plaani, mille kohaselt toimub tuleva aasta augusti viimasel nädalavahetusel Soomes kolme eesti tõu noorhobuste ühisnäitus, kus esitletakse tori hobust, eesti raskeveohobust ja eesti tõugu hobust.

Ingrid Randlaht (foto Ago Ruus) viis kuulajad kurssi uudistega hobuste värvuste alal ja eesti hobusele varustuse valimise teemadel. Eks paljudele eesti hobuse omanikele on tuttav mure, kus sadul vajub õlgadele, kõigub küljelt-küljele ja sadulavöö libiseb “kergelt” ümarate vormidega eestastel täpselt esijalgade taha. Ingrid andiski juhtnööre, millele täpsemalt tähelepanu pöörata ja milliseid vigu varustuse valimisel vältida.