Rolex Grand Slam jõuab sel nädalal esmakordselt Madalmaadesse s`Hertogenboschi

Tiit Kivisild ja Cinnamon s’Hertogenboschis MK finaalis 2012. aastal. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Tänavusest aastast on Rolex Grand Slam takistussõidu sarja etappide arv tõusnud kolmelt neljale, kui esmakordselt viiakse see läbi 50 aastast traditsiooni omavas s`Hertogenboschis, mille võistlus muutis oma legendaarse nime Indoor Brabant tänavusest The Dutch Masters’iks.

Rolex Grand Slam on sari, mis seni toimus läbi kolme legendaarse võistluse – Aachen, Spruce Meadow ning Genf. Tänavusest lisandus hollandlaste s`Hertogenbosch, kus 2012.a. viidi läbi takistus- ja koolisõidu MK finaal. Tänavugi on kavas Lääne-Euroopa koolisõiduliiga viimane etapp. Suurvõistluse eel ütles võistluse direktrissiks olev omaaegne koolisõidulegend Anky van Grunsven, et korraldajad on vaimustuses, et nad saavad olla koos selliste võistlustega nagu Aachen, Spruce Meadow ja Genf. Sama seisukohta jagas ka Madalmaade hetke kõrgeima maailma reitinguga takistussõitja Harrie Smolders (nr. 2): “Suur rõõm on osaleda sellisel suurvõistlusel oma kodumaal. Ma püüan anda endast kõik ja võita!”

Üle 50aastase ajalooga võistluse tänavune kulminatsioon saab olema pühapäeval peetav 160cm kõrgune 1 000 000 € auhinnafondiga Rolex Grand Prix.

 

Osalevate sõitjate ning hobuste nimekirjad leiate

http://www.hippobase.com/EventInfo/Entries/CompetitorHorse.aspx?EventID=867