Rolex Grand Slam uusima etapi Den Boschis võitis Nils Bruynseels hobusega Gancia de Muze

Nils Bruynseels ja Grancia de Muze; foto RevolutionSports

Möödunud pühapäeval peeti esmakordselt Madalmaade legendaarses võistluspaigas s`Hertogenboschis Rolex Grand Slam etapp, mis on üheks neljast ning võidu viis naaberriiki Belgiasse Nils Bruynseels hobusega Gancia de Muze kui kohalike parimana oli kolmas Harrie Smolders Emeraldiga.

 

Hollandi Level 4 taseme rajameister Louis Konickx, kes muide aastate eest ehitanud rajad ka Tallinn International Horse Show`l, on 800 000 € suuruse auhinnafondiga sõiduks sobiliku parkuuri, mis sisaldas 13 takistust, mille hulgas kaks kahest ja üks kolmene süsteem. Siiski ei osutunud põhiparkuur väärikale seltskonnale üliraskeks ning ümberhüpetele pääses suisa 13 võistluspaari, kelle hulgas kodupubliku rõõmuks kolm hollandlast.

 

Jällegi rullus lahti paljukordne stsenaarium, kus viimasena startinu võtab võidu. Sel korral see õnn belglasel Nils Bruynseelsil hobusega Gancia de Muze. Teise tulemuse sõitis välja sakslane Marcus Ehning hobusega Cornado NRW, kolmas oli kodupubliku rõõmuks maailma teine number Harrie Smolders hobusega Emerald.

 

“Ma pean mainima, et see oli väga väga hea rada, eriti minule,” rääkis võitja Bruynseels, “13 startijat ümberhüpetel andis mulle võimaluse vaadata mitmete sooritust, kuna olin viimane startija. Teadsin, et pean olema ülikiire, kuid mul oli ka kiire hobune. Võtsin mitu suurt riski aga kõik laabus suurepäraselt.”

 

Järgmiseks Rolex Grand Slam etapiks on juulikuine Aachen, millele järgnevad Spruce Meadow Kanadas ning Genf Šveitsis.

 

s`Hertogenboschi tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2018/denbosch/r8.html