Rolex IJRC Top 10 finaali parim Steve Guerdat

Top 10 finaali kolm parimat. Foto: www.chi-geneve.ch

Sel nädalalõpul on Šveitsis, täpsemalt Genfis, aset leidmas korduvalt maailma parimaks võistluseks kuulutatud CHI de Geneve, mille raames toimuvad lisaks teistele võistlusklassidele ka Rolexi poolt sponsoreeritud IJRC Top 10 finaal ja Rolex Grand Slam’i etapp. Esimesena mainitud võistlusklassis võttis juba teist korda võidu Steve Guerdat, sel korral hobusega Alamo.

500 000 Šveitsi franki (umbkaudu 442 000€) suuruse auhinnafonidiga Rolex IJRC (International Jumping Riders Club – rahvusvaheline takistussõitjate klubi)  Top 10 final on vaid Genfi võistluse raames toimuv võistlusklass, kus asuvad starti vaid maailma edetabeli kümme parimat ratsanikku. 18. korda peetavasse finaali lunastasid pääsme vastavalt edetabeli järjekorrale Harrie Smolders, Steve Guerdat, Henrick von Eckermann, Marcus Ehning, McLain Ward, Peder Fredricson, Daniel Deusser, Martin Fuchs, Niels Bruynseels ja Ben Maher. Eriline on ka Genfi võistlus ise, mida on üheksa korda nimetatud maailma parimaks, toimub massiivses Palexpo nimelises näitusteks ja konverentsideks mõeldud keskuses. Kui tavaliselt on sisehooajal toimuvate võistluste platside mõõtmed välihooaja omadest märkimisväärselt väiksemad, siis Palexpos asuv plats teeb ilmselt suuruse poolest silmad ette ka suurtele väliplatsidele.

Maailma esinumber Harrie Smolders. Foto: https://www.chi-geneve.ch

Kahevoorulises sõidus tegid esimeses voorus puhta sõidu seitse sportlast. Kahjuks ebaõnnestus sel hooajal Longines Global Champions Touri raames imelist minekut näidanud Ben Maher ja Explosion W. Nelja karistuspunktiga läksid teisele voorule vastu valitsev Euroopa meister Peder Fredricson (H&M Christian K) kui ka suvel Aachenis Grand Slam etapi võitnud Marcus Ehning (Funky Fred). Teises voorus ei suutnud Ehning taaskord vigu vältida, lisades oma kontole veel neli karistuspunkti. Sama saatus tabas nii Niels Bruynseelsi ja Gancia de Muze’i kui ka edetabeliliidrit Harrie Smoldersit hobusel Don VHP Z N.O.P. Ülejäänud sportlased lõpetasid teise vooru nulliga. Topeltnulli välja sõitnud ratsanikest osutus kiireimaks Steve Guerdat hobusega Alamo, edestades vähem kui sekundiga Henrik von Eckermanni Castello 194’l, kes pidid leppima teise kohaga. Eckermannil on muide ette näidata aukartust äratav teiste kohtade kogu, seega tundub, et temale on osaks langenud „igavene teine“ needus. Kolmanda koha omanikud McLain Ward ja ükssarvik tiitlit vääriv Clinta kaotasid teisele kohale vaid seitsme sajandikuga. Esiviisikusse mahtusid veel Daniel Deusser ja Tobago Z ning Martin Fuchs ja Clooney 51.

Foto: www.chi-geneve.ch

Guerdat oli kodupubliku ees võitmise üle loomulikult rõõmus. „Alamo on fantastilise galopiga hobune ja see on sellisel võistlusel oluline faktor. Ma olen oma sooritusega väga rahul, palju paremini ei oleks saanudki midagi teha ning olen väga liigutatud selle esikoha üle.“

Genfis on jõudnud toimuda ka teisi võistlusklasse, millest reedel võttis suurimas, 155 cm kõrguses Trophee de Geneve nimelises sõidus, võidu Daniel Deusser hobusega Calisto Blue. Top 10 finaalile eelnenud Prix des Communes Genevoises (150 cm) osutus parimaks Gregory Wathelet hobusel Spike v. Withoeve.

Daniel Deusser ja Calisto Blue. Foto: www.chi-geneve.ch/

Täna on kavas kaks 155 cm kõrgust sõitu, mis kannavad nimesid Coupe de Geneve ja Gredit Suisse Challenge. Nende kahe võistlusklassi vahel toimub kahte areeni hõlmav sisekross ning juba homme toimub Rolex Grand Slam etapp, kus Sameh El Dahanil on võimalus jätkata oma Grand Slam võitude seeriat.

Kõik tulemused (koos videotega) leiate siit

Võistluse live’i näeb siit