Rolex IJRC Top 10 sõidu Genfis võitis Kent Farrington

Eileõhtuseks tippsündmuseks Genfi suurvõistlusel oli 15. korda peetav Rolex IJRC (International Jumping Riders Club) Top 10 parkuur, kus osalesid traditsiooniliselt maailma esikümnesse kuuluvad sportlased. Tänavuse võidu pälvis jänki Kent Farrington hobusega Voyeur.

Maailma kümme paremat, kelle hulgast tegelikkuses puudusid viies Elizabeth Madden ja kaheksas McLain Ward Ühendriikidest ning neid asendasid 11. Daniel Deusser ning 13. Luciana Diniz, läbisid kahes voorus 160cm kõrguste takistustega raja. Starditi pööratud paremusjärjestuses vastavalt reitingule. Avavoorus tegis tippatleedid vaid kolm viga, neist Diniz kaks ja Beerbaum ühe, kes lõpetasid vastavalt kaheksa ja nelja karistuspunktiga. Teises voorus, kus suurt rolli mängis ka aeg, olid tulemused juba oluliselt vigaderohkemad. Mõlemad voorud suutis puhtalt läbida vaid kolm paari, kellest silmnähtavalt ja loomulikult ka ajamõõtjate näitajate alusel, tegid maailma teine number Kent Farrington ja Voyeur Ameerika Ühendriikidest. Teisele kohale sõitsid end prantslane Simon Delestre ja hermes Ryan, kolmandale sakslane daniel Deusser ja First Class van Eeckelghem.

Nimetame ära ka esikolmikule järgnenud paarid. Neljandana lõpetasid Christian Ahlmann ja Codex One, järgnesid Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa, Scott Brash ja Hello Sanctos, Bertram Allen ja Molly Mallone, Gregory Wathelet ja Algorithem, Luciana Diniz ja Fit For Fun ning Ludger Beerbaum ja Chaman.

Kahe vooru vahel muide saadeti eile Genfis pensionile Marcus Ehningi 18aastane Plot Blue.

Farrington kommenteeris oma võitu järgnevalt: "Minu hobune oli täna täiesti fantastiline. Startisin teises voorus esimeste hulgas ja tedasin, et mitmed kiired paarid on pärast mind tulemas. See oli Voyeuri jaoks ideaalne võistlus enne pühapäevast suurt Grand Prix`d. Hobune on näidanud siin head vormi ja loodan, et see jätkub kogu nädalavahetuse."

Genfi võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.chi-geneve.ch/results/. Samal leheküljel näete ka tasuta otseülekandeid. Täna on lisaks takistussõidule kavas neljarakendite MK soojendussõit, mis algab kell 17.45, õhtuse programmi lõpetab kell 23.45 algav Rolexi sisekross.