Rolex IJRC Top Ten võit tänavu Kevin Staut`ile hobusega Reveur de Hurtebise HDC

Eilseks põhisündmuseks Genfi suurvõistluse takistussõidu poolel oli Rolex IJRC Top Ten mõõduvõtt, millest tänavu väljus võitjana maailma kolmas number prantslane Kevin Staut, kes osales hobusega Reveur de Hurtebise HDC.

 

Nagu võistluse nimetuski ütleb, osales kahevoorulises 160cm kõrguste takistustega sõidus maailma kümme parimat takistussõitjat. Longines Ranking esikümnest ei olnud kohal number kaks, ameeriklane McLain Ward, kelle koha sai endale šotlane Scitt Brash, olles reitingus nr. 11. Tegemist on 17. korda toimuva võistlusega, mille toetajaks on Rolex ning eestvedajaks Rahvusvaheline Takistussüitjate Klubi (IJRC).

 

Avavoorust tuli puhaste paberitega läbi neli paari – Scott Brash, Harrie Smolders, Kevin Staut ja Lorenzo de Luca. Euroopa meister Peder Fredricson lõpetas ühega, tiitlikaitsja Eric Lamaze võttis maha ühe takistuse. Teises voorus oli oluline juba kiirus ja seal pani lati paika kolmandana startinud Lamaze hobusega Fine Lady 5, tulles teise vooru puhtalt ja ajaga, mida keegi enam ületada ei suutnudki. Paraku ei lubanud Lamaze neli karistuspunkti avavoorust lõpuks enamat viiendast kohast. Puhtalt, kuid rahulikult tuli Fredricson hobusega H&M Christian K, lõpetades kokku ühe karistuspunktiga.

 

Mõlemad voorud suutsid puhtalt läbida kaks sportlast. Esimesena tegi seda Scott Brash hobusega Ursula XII, teisena eelviimasena stardis olnud Kevin Staut hobusega Reveur de Hurtebise HDC. Prantslane oli šotlasest pea kaks sekundit kiirem ja võttis nii vastu võidukarika ja 150 000 šveitsi franki (ca 140 000 eurot) auhinnaraha. Kogu sõidu auhinnafond oli 500 000 franki.

 

Täna on takistussõidu tippsündmuseks Genfis Rolex Grand Slam osaks olev miljonise auhinnafondiga Grand Prix. Tulemused ja otseülekanded leiate aadressilt

https://www.chi-geneve.ch/results/


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23