Rooma Furusyyia Nations Cup`i võitsid teist aastat järjest britid

Euroopa esimese divisjoni Furusyyia FEI Nations Cup jätkus eile teise etapiga Roomas, kus Piazza de Siena ratsaväljakul võtsid teist aastat järjest võidu Suurbritannia takistussõitjad, kellele see oli Roomas ajaloo 11ks esikohaks. Olulisima panuse brittide võitu andis topeltnulliga John Whitaker.

Suurbritanniat esindasid Roomas Ben Maher, vennad John ja Michael Whitaker ning Jessica Mandoza. Avavooru lõpetasid seni alates aastats 1926, mil Piazza di Sienal esmakordselt Rahvuste Karikat korraldati, kümme võitu saavutanud britid karistuspunktideta, mis andis neile kindla liidrikoha. Nulliga lõpetasid Maher ja Tic Tac, Mendoza ja Spirit T ning John Whitaker ja Ornellaia. Johni noorem vend Michael ja Cassionato kogusid avavoorus üheksa karistuspunkti. Hilisemalt mainis Michael pressikonverentsil, et Cassionato oli avavoorus liialt värske ning hüppas liialt kõrgele. Teises voorus tegi paar puhta soorituse. Sama suutis ka John Ornellaiaga, kui Mendoza lõpetas nelja ning Maher kaheksa punktiga.Koondtulemuseks brittidele seega neli, mis jäigi päeva parimaks.

Teine ja kolmas koht läksid Roomas jagamisele Euroopa divisjoni mitte kuuluva Ameerika Ühendriikide ja Prantsusmaa vahel. Mõlema võistkonna tulemuseks oli 12 karistuspunkti. Neljandana lõpetasid 14 karistuspunktiga sakslased, viiendana Hollandi tiim, kes selleks nädalaks kahe viimase aasta suurvõistlustel näidatud tippvormi veel saavutanud ei ole. Oranžid kogusid Roomas 16 punkti.

Roomas võitnud Suurbritannia on muuhulgas valitseb võistkondlik olümpiavõitja. Mitmetel olümpiamängudel osalenud John Whitakeri käest pärisid ajakirjanikud tema Rio plaanide kohta. Ülikogenud 60aastane legend sõnas, et loomulikult soovks ta mängudel osaleda, sest see on alati midagi erilist. Juhul, kui ta osutub koondisesse valituks, osaleb vanameister just nimelt Ornellaiaga, mitte tema põhihobuseks peetava Argentoga: "Ma tean Argento võimeid ja ei taha üle pakkuda," lisas Whitaker. Samas pidas ta oma võimalusi Briti koondisesse pääseda väikeseks, rõhutades eriti, et Big Star (Nick Skelton) ja Sanctos (Scott Brash) on üliheas minekus.

Divisjoni tipus on pärast toimunud etappe küllaltki tihe. Liidrid on 165 punkti kogunud Prantslased, neile järgnevad 160 punktiga hollandlased, brittidel on punkte 155. Rooma tulemused ja muudki infot leiate aadressilt http://piazzadisiena.it/en/