Roomas võitsid Furusiyya FEI Nations Cup etapi britid

Möödunud reedel peeti Roomas Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni etapp, mille võiks pealkirjastada Whitakerid vs Maailm. Võidukaks osutunud Suurbritannia koondis oli esindatud kolme Whitakeri ja Holly Gillotti näol.

Suurbritannia lõpetas kaks vooru ühe karistuspunktiga, mis koguti teisest voorust. Nagu nimetatud, moodustasid põhijõu Whitakeride suguvõsa esindajad. Koondisesse kuulusid John hobusega Argento, Michael hobusega Cassionato ning Robert hobusega Catwalk IV. Lisaks mainitud Holly Gillott hobusega Dougie Douglas. Avavoorus tegid kõik kolm Whitakeri nulli. Teises voorus suutsid seda John ja Gillott, lisandus Michaeli üks karistuspunkt ületatud aja eest, mis tagas võidu kuldse Madalmaade koondise ees, mille tulemuseks jäi neli karistuspunkti. Kuldseks nimetasime Madalmaade koondist seetõttu, et osalesti samas koosseisus, mis mullu võitis nii MM-i kulla kui Furusiyya FEI Nations Cup finaali: Jeroen Dubbeldam ja Zenith NOP, Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi TN NOP, Jur Vrieling ja VDL Zirocco Blue NOP ning Gerco Schröder ja Glock`s Cognac Champblanc.

Kokku võistles Roomas kaheksa koondist, kolmandana lõpetasid kaheksa karistuspunktiga rootslased. Lisaks osalesid veel saavutatud paremusjärjestuses Hispaania, Šveits, Itaalia, Katar ja Belgia. Pärast kolme etappi juhib esimest divisjoni 160 punktiga Prantsusmaa, 155 punktiga on teisel kohal Itaalia, Belgial on kolmandana 150 punkti. Võitnud britid kogusid tänavused esimesed punktid, sest kuigi nad võitsid ka eelmise etapi, ei olnud nad seal punkte kogumas.

Pühapäeval peeti Roomas kahevooruline 160cm kõrguste takistustega Grand Prix, mille võitis kahe vooru peale ühe karistuspunkti kogunud rootslane Henrik von Eckermann hobusega Cantinero. Teisele kohale platseerus kahe karistuspunktiga mullune valitsev maailmameister Jeroen Dubbeldam hobusega Zenith, kolmas oli Roomas kolm karistuspunkti kogunud Maikel van der Vleuten hobusega VDL Groep Arera C.

Kõik Rooma CSIO5* tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/Competition?id=00020A010003FFFFFFFFFFFFFFFFFFFF&sport=EQ&year=2015