Roomas võtsid Furusiyya FEI Nations Cup esimese divisjoni etapivõidu belglased

Möödunud reedel peeti Roomas järjekordne Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni etapp, kus kaheksa rahvuskoondise osavõtul võttis võidu vanameistrist ja kolmest superandekast noorest koosnenud Belgia tiim.

Roomas, Piazza di Sienas, peetava võistluse 82aastases ajaloos võitis Belgia koondis esmakordselt, mis tõstis võidu väärtust veelgi. Koondise veteraniks oli 50aastane Ludo Philippaerts, kes ise teises voorus täielikult ebaõnnestus 24 karistuspunktiga, kuid kes sai läbi elada fantastilised hetked, mil tema 20aastane poeg Nicola viis ankrumehena koondise võidule. Kogenud Ludo sõnas õhtusel pressikonverentsil, et vaadates stardijärjekorda, ei olnud neil lootustki võidule, sest Saksamaa, Madalmaad ja Suurbritannia olid esindatud tõenäoliselt parimates hetkekoosseisudes, neil aga tiimis kolm verinoort sõitjat. Seda suurem oli rõõm, kui Belgi 8 karistuspunktiga võidu võttis, edestades vaid punktiga igipõliseid konkurente Madalmaadest. Kolmandad olid sakslased 12 karistuspunktiga.

Kes esindasid oma riike? Belgiat juba mainitud ise ja poeg Philippaert`d vastavalt hobustega Challenge V. Beginakker ja Forever D Arco Ter Linden, lisaks 20aastane Constant van Paesschen hobusel Citizenguard Toscan de Sainte ning 30aastane Niels Bruyenseels hobusel Pommeau du Heup. Teisena lõpetanud Madalmaade koondises olid vaid legendi staatust omavad sõitjad: Jeroen Dubbeldam ja Zenith, Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi, Jur Vrieling ja VDL Bubalu ning Gerco Schröder ja Glock`s London. Saksamaal olid seevastu väljas äsjane MK-võitja Daniel Deusser ja Flylole V. Claessenhof, Marco Kutscher ja Liberty Son, Hans-Dieter Drecher ja Embassy II ning Ludger Beerbaum ja Chiara.

Pärast Rooma etappi juhib esimest divisjoni valitsev karikavõitja Prantsusmaa 245 punktiga, teisel kohal on 165 punkti kogunud belglased, kolmandal 150 punktiga Šveits.

Lisaks Rahvuste Karikale mainime ära ka Rooma CSIO5* tasemega võistluse Grand Prix parimad. Huvitava faktina toome ära asjaolu, et legendaarse Hickstead`ga Pekingi Olümpiavõitjaks kroonitud, kuid vahepeal mõningast võistluspausi pidanud kanadalane Eric Lamaze on tagasi absoluutses tipus. Kanada takistussõitja võitis möödunud nädalavahetusel teise 5* Grand Prix järjest, olles võitmatu nii nädal varem toimunud La Baule võistlusel, kui ka Roomas. Võit saavutati kahevoorulises 160 cm kõrguses parkuuris kümneaastasel hobusel Zigali P S. Roomas lõpetasid teisena 0.02 sekundilise allajäämisega teises voorus Lamazele Michael Whitaker ja Viking, kolmandana Frank Schuttert ja Winchester Madalmaadest.

Rooma Rahvuste Karika kodulehekülje leiate aadressilt http://www.piazzadisiena.com/