Rootsi koolisõitjatelt Göteborgis kõva algus, GP võit siiski Minderhoudile (TÄIENDATUD)

Täna keskpäeval tegid koolisõidu maailmakarika pretendendid Göteborgis avastardi, kui võtsid mõõtu Grand Prix programmis, kust kõik sõitnud paarid kvalifitseerusid ülehomsesse tiitlit otsustavasse küri. Parima tulemuse sõitis välja suurfavoriit Hans Peter Minderhoud hobusega Glock`s Flirt, napilt jäid alla teise ja kolmanda koha pälvinud rootslased Vilhelmson-Silfven ja Kittel.

Nagu enne finaali ennustasime, saame endiselt favaoriidiks karikavõidule pidada hollandlast Hans Peter Minderhoudi, kes hobusega Glock`s Flirt tegi täna GrandPrix programmis parima tulemuse, mida hinnati 76.871% vääriliseks. Samas ei saa Minderhoud end liialt kindlalt tunda, sest täna hingasid talle sügavalt kuklasse kohalikud staarid Tinne Vilhelmson-Silfven ja Patrik Kittel, kes lõpetasid vastavalt tulemustega 76,500% ja 76,400%.

Tinne Vilhelmson-Silfven ja Don Auriello. Foto: Külli Tedre

Pressikonverentsil kommenteeris kohtunik Susanne Baarup (DEN) samuti tasavägist võistlust ja tõi esile kaheksa autasustatava tulemused, mis olid 73-76 protsendi vahel. Kohtuniku sõnul saavad pühapeval just väikesed vahed ja pisidetailid määravaks võitja selgitamisel.

Minderhoud, kes on osa võtnud juba viiest Maailmakarika finaalist, oli oma hobusega väga rahul: "Glock's Flirt oli täna minuga ja super keskendunud. Kui ma tahan võita, siis siin on mu võimalus, aga tean, et Patrik ja Tinne on mul tihedalt kannul ja pean endast andma kõik," kommenteeris hollandlane oma võiduvõimalusi, viidates faktile, et võistluselt puuduvad seekord erinevatel põhjustel mitmed suured staarid.

Hans Peter Minderhoud ja Glock's Flirt. Foto: Külli Tedre

Ka kolmanda koha omanik Tinne kiitis oma hobust, kuigi sissesõidul tuli sisse viga – laialivalgunud peatus ja vales allüüris start – mis võis talle maksta tänase esikoha. Publiku kindlad lemmikud Patrik Kittel ja Scandic kutsuti areenile suure aplausi saatel ja terve skeemi aja võis tunda pingil istuvate kaasaelajate ärevust. Tablool jooksvad hinded harjutuste ees paigutasid Patrikut nii esimesele, kaheksandale kui ka neljandale kohale. Lõpptulemuseks siiski kolmas koht ja õnnelik publik.

Patrik Kittel ja Watermill Scandic. Foto: Külli Tedre

Patriku hobune tundus täna natuke ergas ja reageeris publiku kaasaelamistele rohkem kui konkurentide omad. Patrikut see väga ei häirinud ja pressikonverentsil kinnitas ta, et 17 aastane Scandic on väga heas vormis ja ta on olenemata vanusest alati selline olnud. "Kuigi hobune muutus plaksutamisest kohati närviliseks, on oluline, et meie sporti rikastavad inimeste emotsioonid. See muudab koolisõidu nauditavaks ja motiveerib meid, sportlasi olema paremad oma esitustes."

Patrik Kittel sooritusega rahul. Foto: Külli Tedre

Märkimisväärseks saame lugeda venelanna Inessa Merkulova ja Mister X-i kuuendat kohta, mis saavutati tulemusega 73.957%.

Inessa Merkulova ja Mister X. Foto: Külli Tedre

Tänased koolisõidu tulemused on leitavad:

http://online.equipe.com/sv/class_sections/191242/results