Rootsi võitis Furusiyya FEI Nations Cup`i Sopotis, auhindadel ka Jüri Sokolovski

Möödunud nädalavahetusel võõrustasid poolakad oma kuurortlinnas Sopotis toimunud CSIO3* võistluse raames Furusiyya FEI Nations Cup`i Euroopa teise divisjoni etappi. Võistlusel osales noorhobusega ka Jüri Sokolovski.

Rootslased, kes nädal varem Lissabonis toimunud etapi järel olid andnud divisjoni liidripositsiooni belglastele, ihkasid kindlat kättemaksu, mis Sopotis ka õnnestus. Esimene voor oli rootslastele ideaalne, kui lõpetati karsituspunktideta. Teine oli Ungari viie ning kolmas Norra kaheksa karistuspunktiga. Teises voorus esimesena startinud Jens Fredricson ja Lunatic tenisid kaheksa karistuspunkti, kuid järgnenud Malin Baryard-Johnsson ja Baltimore ning Emma Emmanuelson ja Titan suutsid vigu vältida, samas, kui konkurendid seda ei suutnud. Nii kujuneski välja olukord, kus Rootsi ankrmehel Peder Fredricsonil hobusel H&M Cash In enam starti minna ei tulnudki – võit kaheksa karistuspunktiga oli tagatud ning kibedad konkurendid belglased jäetud teiseks 13 karistuspunktiga.

Paraku Rootsil uuesti liidriks tõusta ei õnnestunud. Kui rootslaste punktisumma on nüüd 320, siis belglastel 321. Heitlus ratsaspordi suurriikide vahel jätkub. Kolmandal kohal on teises divisjonis norrakad 270 punktiga.

Sopoti võistluse lõpetas tavapäraselt suurima auhinnarahaga individiuaalne sõit, mis Poolamaal kandis seekord uhkelt pikka nimetust "Cup of the President of Republic of Poland Mr. Bronislaw Komorowski and the President of the City of Sopot Mr. Jacek Karnowski Grand Prix of Sopot". Pika ja uhke nimega Grand Prix võit läks Madalmaadesse ja selle saavutas 13 ümberhüppaja hulgas Stephanie Brugman hobusel Waldo. Kolmandale kohale jõudis muide Eesti ratsarahvale tuntud Zidante P, kelle tänaseks ratsanikuks on tšehhi takistussõidu liider Ales Opatrny. Mäletatavasti oli Zidante P veel mullu tänavusest talvest Madalmaades töötava Siim Sinijärve partneriks. Sinijärv ja Zidante osalesid viimati mulluse Tallinn International Horse Show Grand Prix ümberhüpetel.

Samal võistlusel osales eestlane Jüri Sokolovski seitsmeaastasel hobusel Coignard Katalei, kellega neljapäevases noorhobuste 130 cm sõidus oldi neljandal ning laupäeval peetud 7aastaste finaalis 11-l auhinnalisel kohal. Kõik Sopoti võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/802/802zeitplanDEU.htm?style=hippo .