Rootslast Sara Algotsson Ostholti tabas Sopoti kolmevõistluselt naasmisel tragöödia

Foto: Staz Pozarna Swiecie

Rootsi kolmevõistlejat Sara Algotsson Ostholti, kes üheskoos meie sportlastega Poolas Sopotis kolmevõistlusel võistles, tabas esmaspäeva varahommikul kell 4:45 koduteel Saksamaale tragöödia, kui tema hobuseauto kiirteel süttis.

Sõidetud oldi umbes poolteist tundi, kui tehti esimene peatus ning taaskord teele asudes märgati äkki tõusvat suitsu veoauto tagaosast. Koheselt peatuti teeääres, ent selleks hetkeks olid suitsust kiiresti saanud juba leegid.

Autos viibis kaks võistlusratsut, Arpertina ja Chacos Crack. Hetkelise info kohaselt õnnestus üks hobustest välja saada ja on teadaolevalt veterinaaride hoole all Poolas, teine kahjuks hukkus.

Algotsson ja tema groom on terved, hobuseid transportinud autojuhil on kätel ja jalgadel põletushaavad. Hetkeliselt ei ole auto süttimise põhjus täpselt teada, kuid arvatakse et õnnetus tekkis masina tehnilise rikke tõttu.

Ostholt võitis 2012. aasta Londoni olümpiavõistlustelt individuaalse hõbemedali ja üheskoos võistkonnaga oldi neljandad.

Sellised tragöödiad tuletavad ikka ja jälle meelde, et masinad, millega oma võistluspartnereid transpordime, peavad olema laitmatus töökorras.