Rootslaste võidulaine sai jätku

Henrik von Eckermann (SWE) ja King Edward © FEI/Martin Dokoupil

Ülipõnev teine osavõistlus hoidis viimase hetkeni põnevust, kuid lõpplahendus jäi eilsega samaks. Esikoht tiitlikaitsjale Henrik von Eckermannile ja King Edwardile, teine koht Peder Fredricsonile ja Catch Me Not S. Kolmanda koha saavutas ameeriklanna Jill Humphrey hobusega Chromatic BF.

Laupäeval toimuvale finaalile läheb von Eckermann vastu 70 punktiga. Tema järel hoiab teist positsiooni 66 punktiga Peder Fredricson. Kolmandal kohal on prantslane Julien Epaillard 61 punktiga. Gregory Wathelet ja Ace of Hearts hoiavad 49 punktiga 8. kohta.

Neljapäevaks tõstis rajameister Frank Rothenberger raskusastet ja võistlejatel tuli rinda pista väga tehnilise rajaga. Eksimisruumi ei olnud ja valearvestustel oli kõrge hind. Kirurgi täpsusega seatud parkuur sorteeris finaali jaoks välja parimad ja tugevamad. Kahjuks jäi finaali uks suletuks lätlasele Kristaps Neretnieksile, keda saatis ebaõnn. Ehk läheb olümpiamängudel paremini.

King Edward ja Henrik von Eckermann jätkavad võidulainel

“Täna oli hea päev Rootsile ja eile hea päev Rootsile,” lausus Peder Fredricson pärast teise koha saamist. Ja mõlemal korral on tema ees olnud võitmatuna näiv maailma esinumber Henrik von Eckermann. “Me muudame lihtsalt järjekorda,” ütleb Peder Fredricson kergelt muiates. “Näpunäiteid, kuidas Henrikut võita, on väga oodatud. See pole lihtne, aga kunagi ei tea,” jätkab ta.

Peder ei muudaks oma sõidus mitte midagi isegi siis, kui talle antaks uus võimalus. “Olen eelkõige rahul sellega, kuidas mu hobune end tunneb,” jätkab Peder Fredricson. 52- aastane rootslane, kes on MK-finaalturniiri vanim sportlane, tunnistab, et hoolimata kogemustest ja võistlustel karastumisest, tunneb ta võistlusnärvi. “See on osa kogu asjast ja sa õpid sellega toime tulema. Arvatakse, et see läheb aastatega paremaks, aga ei lähe. Samas olen tänulik ja õnnelik, et saan teha midagi, mis on nii oluline, et lähen veidi närvi.”

Peder Fredricson (SWE) ja Catch Me Not S. © FEI/Martin Dokoupil

“Need on olnud uskumatud kaks päeva, see ei saaks olla parem. Finaali võiduni on veel pikk tee minna, aga kui hobune niimoodi hüppab ja mina niimoodi ratsutan, on see paljulubav,” ütleb maailma esinumber, tiitlikaitsja ja valitsev maailmameister Henrik von Eckermann. “Ma ratsutasin täna päris hästi. Ma ei saa seda iga päev enda kohta öelda, aga täna jäin endaga rahule.”

Eckermann ja King Edward olid ümberhüpetel väga kiired, võites umbes 2 sekundilise varuga. Pikk galopp viimase tõkkeni pani hinge kinni hoidma. “Tähtis on hobust toetada ja kõhelda ei tohi, sest hobune tunneb seda kohe. Tuleb uskuda, et saad hakkama ja King Edward sai fantastiliselt hästi sellega hakkama,” rõõmustas von Eckermann.

Ühe hobuse teekond lõppes…

Hilised õhtutunnid tõid äärmiselt kurva uudise. Pärast teist osavõistlust ja auhinnatseremooniat kukkus Jill Humphrey ratsu kokku ja hukkus sündmuskohal. Hobusele osutati kiiret abi, kuid hoolimata arstide pingutustest ei suudetud hobuse elu päästa. Surmapõhjus ei ole teada.

Jill Humphrey ja Chromatic BF hoidsid pärast teist osavõistlust viiendat kohta.

Jill Humphrey (USA) ja Chromatic BF © FEI/Martin Dokoupil

Kõik tulemused leiab SIIT.