Rothenbergerite ratsakeskust tabas laastav tulekahju

Tänane hommik oli Saksamaa tippkoolisõitjatest perekond Rothenbergerile õudusunenägu – kiiresti levinud tulekahjus kaotasid nad suure osa oma ratsakeskusest ja mitmed hobused.

Hommikul kell 6:15 alanud tulekahjust kuulis perekond, kui nende koer haukuma hakkas. Kiiresti levinud leegid hävitasid sisemaneeži, mis kukkus kokku, ning tungisid kõrvalolevatesse hoonetesse. Kohalik tuletõrje saabus sündmuskohale kõikide jõududega ning asus talle päästma. Töö käigus said kaks tuletõrjujat vigastada.

Täpset hukkunud hobuste arvu pole veel teada, kuid neli tunnistati kohe surnuks (viis hukkunud hobust, kolm kliinikus ravil – täiendatud kell 21:30). Osad hobused põgenesid metsa ning on nüüdseks kätte saadud. Sönke Rothenbergeri põhihobusel Cosmol õnnestus tulest pääseda.

Bad Homburgis asuv Gestut Erlenhof on koduks kuulsale Saksamaa koolisõiduperekonnale Svenile, Gonnelienile, Sönkele, Semmiekele ja Sannekele. Kõik pereliikmed on tipptasemel rahvusvahelised sportlased, kolm neist on olümpiamedalistid.

Ema, isa ning nende tütar Semmieke polnud õnnetuse ajal kodus vaid Lieris võistlustel, kus Semmieke oli päev varem noorte ratsanike skeemi võitnud hobusel Dissertation. Sanneke seevastu oli kodus ning hobuseid päästa püüdes hingas ta sisse ohtlikul määral suitsu ning viidi haiglasse.

„Suur osa meie elutööst on hävinud: meie ratsakeskus, tallid, mitmed noored hobused ja ka vanad pensionipõlve pidanud hobused,“ teatas perekond. „Sönkel õnnestus päästa Cosmo ja Golden Girl, kuid mitmed meie teised hobused on vigastatud. Sannekel on vingumürgitus, kuid ta toibub haiglas.“

Kustutustööd jätkuvad päästeameti sõnul vähemalt terve päeva. Tulekahju põhjus ei ole teada.