Rotterdami Furusiyya etapil võitsid prantslased ümberhüpetel Madalmaade koondist

Eile peeti Rotterdami hobumängude (CHIO) raames Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni viies osavõistlus kus valitsevad Rahvuste Karika võitjad prantslased võtsid haaravas heitluses korraldajate hollandlastega järjekordse võidu, kindlustades veelgi oma liidrikohta divisjonis.

Prantsusmaa takistussõidukoondis on enne augustikuist kodust MM-i hoidmas ülihead vormi, kusjuures Longines Ranking esikümnes on hetkel kolm prantslast. Oma tugevust tõestati jällekord Rotterdamis, kuid sealne võit ei tulnud mitte kergelt. Tugeva lahingu andis samuti tugev Madalmaade koondis, kes avavooru lõpetas karistuspunktideta prantslaste nelja vastu. Teises voorus tuli prantslastel üks, kuid kodupubliku toetust nautivatel hollandlastel kaks mahaajamist, mis viis kaks koondist ümberhüpetele. Publiku, kelle hulgas ka tulevane Hollandi Kuninganna Printsess Beatrix, ootused olid kõrged, sest kodukoondis ei olnud Rotterdamis võitnud juba kümme aastat, nüüd aga pääseti ümberhüpetele. Paraku ei täitunud publiku lootused selgi korral, sest esimesena startinud Penelope Leprevost hobusel Flora de Mariposa läbis ümberhüpped vigadeta, seevastu Londoni hõbedane paar Gerco Schröder ja Glock`s London võtsid maha ühe takistuse, mispeale katkestasid. Prantsusmaa esimene, Holland teine. Võistlusjärgsel pressikonverentsil ütles õnnelik Penelope, et pärast tänast on ta otsustanud – WEG-il stardib Floraga.

Võidukasse Prantsuse koondisesse kuulusid Rotterdamis lisaks Leprevostile veel Patrice Delaveau ja Carinjo HDC, Roger Yves Bost ja Castle Forbes Myrtille Paulois ning Kevin Staut ja Reveur de Hurtebise HDC. Teise koha teeninud koduvõistkonna moodustasid juba mainitud Schröder ja London, Jeroen Dubbeldam ja Zenith, Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi ning Harrie Smolders ja Emerald.

Rotterdamis saavutasid 12 karistuspunktiga sakslased. Pärast viiendat etappi juhivad esimest divisjoni prantslased, kellel punkte 345. Teisel kohal järgnevad neile 280 punktiga šveitslased, kolmandad on 220 punkti kogunud belglased. Rotterdami võistluse kohta leiate lähemat informatsiooni nende koduleheküljelt www.choi.nl .