Rotterdami Hobumängude avalöögiks oli koolisõidu Rahvuste Karika Grand Prix

Rotterdamis peetakse sel nädalavahetusel traditsioonilist suurvõistlust CHIO ehk Hobumänge. Neljapäevaseks peasündmuseks oli CDIO5* Rahvuste Karika võistkondlik ja samas ka individiuaalne Grand Prix, kus võidu jättis kodumaale Madalmaade koondis, individiuaalse võidu viis Rootsi Patrick Kittel.

Patrick Kittel sõitis väga head vormi näidanud Watermill Scandic`ga välja tulemuse 77.260%, mis jäi teistele püüdmatuks. Sellega üllatas tugev rootslane hollandlasi, kes lootsid võtta kolm esikohta. Paraku jäi nende saagiks teine, kolmas ja neljas koht, mis võistkondlikus arvestuses garanteerisid loomulikult võidu.

Teise tulemuse sõitis Rotterdamis välja Hans Peter Minderhout hobusega Glock`s Johnson Tn, kellega võideldi välja 76.270% väärinud tulemus. Järgnesid Edward Gal ja Glock`s Undercover N.O.P. tulemusega 76.160%.

Gal mainis pärast võistlust, et Undercover oli võistlusest liialt erutatud, mistõttu ei suutnud näidata oma parimat. Kittel oli seevastu ei lootnud saavutada parimat tulemust. Samas oli ta õnnelik, lisades, et Rotterdam on talle õnnelik koht, kus ta 2011.a. Euroopa Meistrivõistlustel jõudis medalile. Watermill Scandic kohta lisas üks Rootsi parimaid koolisõitjaid, et hetkel panevad nad treeningutes suurt rõhku lõdvestusele, kasutades treeninguid vees ning andes hobusele rohkelt vaba aega karjamaal.

Koolisõidu Rahvuste Karikas jätkub Rotterdamis nii Grand Prix Speciali kui ka Freestyle`ga. Grand Prix võitnud Madalmaade koondisest stardib Patrick van der Meer ja Diedrik van Silfhout Specialis, Minderhout ja Gal vabakavas. Teisena jätkab Rahvuste Karika arvestuses Rootsi, kolmandana Ameerika Ühendriikide koondis.

Käesoleva uudise kirjutamise ajal toimub Rotterdamis takistussõidu Furusiyya Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni etapp, millel osaleb kaheksa koondist: Brasiilia, Suurbritannia, Saksamaa, Rootsi, Madalmaad, Prantsusmaa, Šveits ja divisjoni liider Belgia. Takistussõidu tulemustest juba järgmistes uudistes.

Rotterdami suurvõistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.chio.nl/ .