Rotterdami Küri võitis napi eduga rootslanna Tinne Vilhelmson-Silfven

Eile käsitlesime Rotterdami ratsamängude raames toimunud takistussõidu Rahvuste Karika etappi, täna heidame pilgu samas toimunud olulisematele koolisõidusündmustele.

Koolisõiduski on Rotterdamis sarnaselt takistussõidule tegemist ametliku võistkonnavõistlusega tasemel CDIO5*. Eile, laupäeva, õhtul jõudis rahvusvaheline koolisõiduprogramm lõpule traditsiooniliselt Küriga, milles osales 12 võistluspaari. Kohalik Hollandi publik elas kindlasti kaasa nende starile Anky van Grunsvenile, kes seekord osales hobusel Salinero ning kogus tulemuseks 78.400%. Paraku sellest võiduks ei piisanud, sest rootslanna Tinne Vilhelmson-Silfveni ja Don Auriello sooritust hindasid kohtunikud 78.450% vääriliseks. Hilisõhtul toimunud Küri kolmanda kohaga pärjati hollandlane Imke Schellekens-Bartels koos hobusega Hunter Douglas Toots.

Hollandi ja Rootsi koolisõitjad olid põhitagijad ka neljapäeval toimunud võistkonnsvõistluses. Seekord järd kodupubliku rõõmuks peale hollandlased kogudes võistkonna keskmisena 73.660%. Hollandit esindasid Hans Peter Minderhoud ja Glocks Tango, Imke Schellekens-Bartels ja Hunter Douglas Toots, Anky van Grunsven ja Salinero ning Edward Gal ja Glocks Undercover. Teiseks jäänud rootslaste tulemus hinnati 72.113% ja kolmandana lõpetanud Belgia koondise tulemuseks 71.426%.

Rotterdami ratsamängude kõik tulemused leiate nende koduleheküljelt aadressil http://www.chio.nl/en/chio-2012/chio-live/starting-orders-results .