Rotterdami Top League Rahvuste Karika etapi võitis Saksamaa

Selle nädalavahetuse suurimaks ratsaspordisündmuseks Euroopas on Hollandi sadamalinnas Rotterdamis toimuv CHIO (ratsaspordimängud), kus kavas nii takistus- kui koolisõit. Takistussõidus peeti eile maha Top League (kõrgliiga) Rahvuste Karika etapp.

Top League-sse või eesti pärasemalt kõrgliigasse kuulub kaheksa maailma edukaimat võistkonda, kes kõik olid eile, reedel 22. juunil, kogunenud Rotterdami. Seekordsel etapil osutus kahe 160 cm kõrguste takistustega vooru peale edukaimaks Saksamaa võistkond, kes kogus 4 karistuspunkti. Tähepanuväärne on asjaolu, et kõik kogutud karistuspunktid saadi vaid ületatud normiaja eest. Olgu siinkohalmeeldetuletuseks öeldud, et Rahvuste Karikas lähevad arvesse kolme parema võistluspaari tulemused mõlemast voorust. Saksamaa võidukasse nelikusse kuulusid Rotterdamis Marcus Ehning ja Copin van de Broy, Ludger Beerbaum ja Gotha, Philipp Weishaupt ja Monte Bellini ning Marco Kutscher ja Cornet Obolensky.

Teise kohaga lõpetasid Rotterdami Rahvuste Karika rootslased, kelle tulemus jäi vaid ühe karistuspunktiga alla sakslastele, kusjuures teise vooru läbisid kõik neli Rootsi paari vigadeta. Rootsit esindasid Jens Fredricson ja Lunatic, Malin Bayard-Johnsson ja H&M Tornesch, Rolf-Göran Bengtsson ja Carusso La Silla ning Henrik von Eckermann ja Allerdings. Kolmandana lõpetanud prantslased kogusid 10 karistuspunkti esinedes koosseisus Patrice Delaveau ja Orient Express, Eugenie Angot ja Old Chap Tame, Penelope Leprevost ja Mulord Carthago ning Kevin Staut ja Silvana.

Top League tasemel on tänavu kavas kaheksa etappi, millest neljas toimus eile Rotterdamis. Poole peale jõudnud võistlust asus juhtima lisaks Rotterdamis saavutatud võidule ja Roomas edukaim olnud Saksamaa koondis, kellel kogutud 30 punkti. Teisena jätkavad kodumaal ebaõnnestunult eelviimase ehk seitsmenda kohaga lõpetanud hollandlases 22.5 punktiga ning kolmandad on Rotterdamis viimase kohaga leppima pidanud belglased 21 punktiga.

Eelnevatel hooaegadel langes hooaja viimane Top League-st välja ning sinna pääses Promotion League (esiliiga) finaali parim võistkond. Tulevast aastast samas võib Rahvuste Karika formaat täielikult muutuda. Kevadisel FEI Spordifoorumil oli aruteluks projekt, kus maailm jagatakse alagruppidest, kus paremad võistkonnad pääsevad sarnaselt pallimängudega poolfinaali ja finaali. See tähendaks situatsiooni, kus väga suure tõenäosusega Eesti enam kunagu Rahvuste Karikat korraldada ei saa ning meie võistkondki saaks tänaste jõuvahekordadega osaleda vaid esimesel alagrupiturniiril. Milline saab olema Rahvuste Karika tulevik tegelikkuses, peaks olema selge pärast FEI sügisest peaassambleed.

Rotterdami CHIO tulemustega saate aga tutvuda nende koduleheküljel aadressil http://www.chio.nl/en/chio-2012/chio-live/starting-orders-results , Rahvuste Karika seisuga aadressil http://www.fei.org/events/series-and-finals/fei-nations-cup%25E2%2584%25A2-series/introduction-and-rules .