Rotterdamis võitsid hollandlased nii takistus- kui koolisõidu Rahvuste Karika

Ajal, mil Eestis peeti võidupüha ning jaanipäeva, võistlesid Madalmaade sadamalinnas Rotterdamis kõrgtasemel takistus- ja koolisõitjad, pidadaes maha mõlema distsipliini Rahvuste Karika etapid, kus võidud jäid korraldajatele.

Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni etapil osales kaheksa koondist, kelle hulgas lõpetas ainasana Madalmaade tiim, kuhu sel korral kuulusid Harrie Smolders ja Emerald N.O.P., Jur Vrieling ja VDL Zirocco Blue N.O.P., Willem Greve ja Carambole N.O.P. ning Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Tn N.O.P. Kogu koondise ainsa vea, mis lõpptulemusse ei kuulunud, tegi Smolders, kui esimeses voorus teenis ühe karistuspunkti ületatud aja eest. Kuna lõpu eel oli võit kindel, siis van der Vleuten teises voorus enam ei startinud.

Hollandlased Rotterdami poodiumil: Jur Vrieling, Harrie Smolders, Maikel van der Vleuten ja Willem Greve; foto FEI/Arnd Bronkhorst

Teise kohaga lõpetasid Rotterdami etapi nelja karistuspunktiga šveitslased, kolmanda kohaga sakslased, kelle tulemuseks oli kaheksa karistuspunkti. Etappide kokkuvõttes asusid hollandlased liigat 260 punktiga juhtima. Teisel kohal on prantslased 215 ning britid kolmandal 200 punktiga.

Pühapäeval Rotterdamis peetud Grand Prix võitis Portugali takistussõitja Luciana Diniz hobusega Fit For Fun, kes edestas teise koha saanud ameeriklast Kent Farringtoni hobusega Creedance ja kolmandana lõpetanud Harrie Smoldersti hobusega Emerald.

Rotterdamis saatis edu ka Hollandi koolisõitjad, kellele tagas võidu oma vabakavaga 28aastane Diedrik van Silfhout hobusega Arlando N.O.P., jättes teisele kohale Ameerika Ühendriikide koondise, kui kolmanda tulemuse sõitsid välja rootslased. Lisaks van Silfhoutile esindasid Hollandit Danielle Heijkoop ja Siro, Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival ning Hans Peter Minderhoud hobusega Clock`s Johnson Tn N.O.P.

Kõik Rotterdam CHIO tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1194/html/en/longinestiming/index.html