Ruila Alexela Grand Prix võitsid Tiit Kivisild ja Calina, MK-etapi Heiki Vatsel ja Fee

Kogu nädalavahetuse kestnud Ruila rahvusvaheline takistussõiduvõistlus kulmineerus täna Alexela Grand Prix-ga, mis ühtlasi oli Kesk-Euroopa liiga tänavuse hooaja teiseks MK-etapiks.

Kogu kohaliku publiku rõõmuks läbisid põhiparkuuri vigadeta kolm Eesti võistluspaari ja see oli ka kogu ümberhüpetele pääsenud võistluspaaride hulk. Esmakordselt võistlesid sellel kõrgusel Heiki Vatsel ja Fee ning Tiit Kivisild ja Calina, mistõttu statistiliselt võis favoriidiks pidada Gunnar Klettenbergi ja Bingot, kes startisid esimesena. Kõik kolm paari ei eksinud ka ümberhüpetel ning kiireimaks osutus hoopiski vaid kaheksa-aastane Calina Tiit Kivisildiga sadulas. Teist aega näitasid Vatsel ja Fee, kolmanda positsiooni hõivasid Klettenberg ja Bingo. Auhinnalisele viiendale kohale jõudis eestlastest veel viiendana Urmas Raag hobusel Axel du Beaumont.

MK arvestuses kujunes paremusjärjestus pisut teiseks. Kivisild oli valinud arvestusse oma senise kindlama hobuse, Calina ema Cinnamoni, kellega kahjuks pudenes kolm takistust. Sellest tulenevalt lähevad seekordse etapi võidupunktid Heiki Vatselile, teise koha punktid Klettenbergile ja kolmanda koha punktid liiga liidriks tõusnud leedukale Benas Gutkauskasele, kes GP lõpetas neljandana. Eestlastest jõudsid MK-punktidele veel Rein Pill, Tiit Kivisild, Andres Udeküll ja Ebbe-Liisa Sõnajalg.

Meie MK liiga on lähinädalatel aktiivne. Juba järgmisel nädalal peetakse etapp St. Peterburis, seejärel koheselt Riias, misjärel Minskis. Väikese vahega järgnevad etapid Bratislavas, Leedumaal Vazgaikiemises, Kiievis ning Slovakkias Pezinokis.

Ruila võistluse viimasel võistluspäeval oli kavas veel kaks võistlussõitu. Hommikuse 135 cm kõrguste takistustega sõidu, mis kuulus Baltic Riders Touri arvestusse, võitis venelane Aleksander Belekhov hobusel Liding Light. Parima Eesti paarina olid kolmandad Rein Pill ja Tourans. 140 cm võit jäi Eestisse ja seda väärt sõidu tegid Urmas Raag ja Poncorde. Teisena lõpetas Eesti meister Kätlin Sehver hobusel Utinka S.