Ruila Derby võitis Janely Saar, GP parimad Kullo Kender ja Artas

Janely Saar ja Thobias Lauwes Forever. Foto: Celin Lannusalu

Ruilas peeti möödunud nädalalõpul imelise ilma saatel kolmepäevane takistussõiduvõistlus. Lisaks juba varem Hobumaailmas kajastatud Porsche Karika II etapile toimus legendaarne Ruila Derby nimeline võistlus. Kolme päeva jooksul tehti koguni 521 starti ja viidi läbi kolmteist parkuuri kõrgustel 90-140 cm.

Pühapäevaseks põhisõiduks pani rajameister üles 140 cm kõrguste takistustega parkuuri. Sõit toimus ümberhüpetele, kuhu pääses kahekümne neljast paarist 8 paari. Puhtaid sooritusi ümberhüpetel oli neli. Esikolmiku moodustasid RK Ruila Tall sportlased. Võidu võttis Kullo Kender hobusega Artas, teise koha sai Tiit Kivisild Henriettaga ja kolmas oli Gunnar Klettenberg ratsul Traffic. Neljanda koha sai Piret Ervald (Viru ratsu) hobusel Joie De Ma Vie.

Põhisõidule eelnes 120/130 cm handicap parkuur, kus võidutses Urmas Raag (Tartumaa RSK) hobusega Wilson. Neile järgnesid Hanno Ellermann (ESHKS) hobusega Hudson Hornet ja Piret Ervald (Viru ratsu) Donettega.

Laupäevaseks põhisõiduks oli maastikutakistustega derby kõrgusel kuni 115 cm. Sõidus osales kakskümmend kolm paari, kellest tulemuse sai kirja seitseteist. Võitjaks tuli rajal 3 karistuspunkti kogunud Janely Saar (Pärnumaa RSK) hobusega Thobias Lauwes Forever. Teise ja kolmanda koha omanikud lõpetasid mõlemad derby nelja karistuspunktiga. Teisele kohale sõitsid end Jaagup Kallas (Saare RK) ja Qiu De Toriel, kolmas oli Erkki Hõim (Märjamaa SK) hobusega Cadmium.

Laupäevast võistluspäeva alustas 95/105 cm puhtusele peetud parkuur 4-5 aastastele ja esimest hooaega võistlevatele hobustele. Sõidus osales 29 paari, neist kaheksa lõpetasid raja vigadeta ja jäid esikohta jagama.

Puhtus-kiirus parkuurist kõrgusel 115 cm võttis osa nelikümmend seitse paari. Raja läbis vigadeta kakskümmend neli paari. Teistele tegi silmad ette poniratsanik Kippen Närep (Märjamaa SK) poniga Rosehill Fascination.

Neljakümne kolme osalejaga kahefaasilises 125 cm parkuuris võitis Camille Mahoni (Sa Tallinna RK) hobusega Orlymeja.

Päeva eelviimane sõit oli parkuur kõrgusel kuni 135 cm. Sarnaselt pühapäevasele põhisõidule noppis võidu Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusega Artas, teise koha rosett riputati Henrietta valjaste külge, kelle ratsanikuks Tiit Kivisild (RK Ruila Tall), ja kolmas oli Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) D.Ladyga.

Kullo ja Artas. Foto: Celin Lannusalu

Reedeseks põhisõiduks oli parkuur kõrgusel 130 cm. Kolmekümne neljast paarist läbis mõlemad faasid vigadeta 10 paari. Kiireim olid Rein Pill (RK Ruila Tall) ratsuga Alfons Ra. Teise koha sai sel nädalavahetusel head minekut näidanud Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusega Artas ning kolmas oli Kaia Loviisa Kink (Tondi RSK) hobusel Adorable Chabalito.

Rohkete osalejatega 120 cm kiirusparkuuri võitis Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusega Solei Solei. Tihedas konkurentsis sai teise koha Camille Mahoni (Sa Tallinna RK) hobusega Orlymeja ja kolmas oli Johanna Brigite Verro (RK Ruila Tall) Dexteriga.

Reedeses 110 cm parkuuris osales koguni 62 paari. Kahefaasilise parkuuri lõpetas vigadeta kakskümmend kuus sportlast. Võidu võttis Älis-Sille Hein (Tondi RSK) hobusega Vedette B. 0,1 sekundit aeglasemad olnud Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) ja Beauty Star K Z pidid leppima seekord teise kohaga. Kolmanda koha sai Anni Kaljund (RK Ruila Tall) hobusega Brezee.

Avapäeva alustas jällegi 4-5 aastaste ja esimest hooaega võistlevate hobuste parkuur kõrgusel 90/100 cm. Stardis oli 43 paari, neist üheksateist sõitsid parkuuri vigadeta ja jäid jagama esikohta.