Ruila Derby võitsid tänavu Mari Talinurm ja Calvin

Ruila Derby võitjad. Foto: Laura Pedjak / laurapedjak.smugmug.com

Ruilas toimusid 29.-30. august takistussõiduvõistlused, kus selgusid ka Suvise Ponikarika Suure Ringi parimad. Ponikarika finaalist saab lähemalt lugeda peagi Hobumaailma portaalis ilmuvast artiklist. Lisaks Ponikarikale viidi läbi üheksa parkuuri, kus mõõtu võeti kõrgustel 100-140 cm. Põneva Ruila Derby kõrgusel 115 cm võitsid Mari Talinurm ja Calvin, pühapäevases 140 cm parkuuris olid parimad Kullo Kender ja Striga.

Võistluse avaalana toimus 110 cm parkuur, kus osales viiskümmend kolm sportlast, eksimusteta sooritusi oli kaheksateist. Kiire ajaga teenisid esikoha Johanna Jürisson (Tondi RSK) ja Ninety Nine, teise tulemuse said kirja Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin, kolmandad olid Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Dexter.

Ruila Derby rajal olid takistused üles seatud kõrgusel 115 cm, kus põneval rajal oli magusaid auhindu püüdmas 11 osalejat. Magusa võidu noppisid Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin. Teise tulemuse sõitsid Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) ja Leander, kolmanda tulemuse said kirja Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja poni Domingo.

Neljakümne kahe osalejaga 120 cm rajal olid parimad Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Ramira-K.

Laupäevase eelviimase alana hüpati 130 cm parkuuri. Ruila noorte GP rajal startis kaheksateist paari, puhtaid sooritusi oli kolm. Parima ajaga said esikoha Karol-Kenneth Lootus (ESHKS) ja Let’s Dream, teise tulemuse sõitsid Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja It’s Me, kolmanda positsiooni väärilise etteaste tegid Lisanna Lepmets (Märjamaa SK) ja Kashechkin Van’t Verahof.

Laupäevase viimase alana hüpati samuti 130 cm parkuuri, küll aga avatud arvestuses. Sõidu võitsid Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee.

Teisel võistluspäeval alustati 100 cm rajaga, kus osales kolmkümmend neli paari. U16 ja harrastajatele mõeldud sõidus jäid esikohta jagama Maarja Somelar (Viljandimaa RSK) ja Eiffel ning Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) ja Juta. Kolmanda tulemuse sõitsid Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee.

Viiekümne nelja osalejaga 115 cm parkuuris olid võidukad Mia Mai Laisaar (SA Tallinna RK) ja Dynamit.

125 cm kahefaasilises parkuuris tabel C järgi oli võistlustules kolmkümmend üks paari. Kiire ajaga noppisid esikoha Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Miracle, teise tulemuse sõitsid välja Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) ja White Dream, kolmanda koha said Kippen Närep (RSK FenEst Equestrian) ja Cesar Du Medoc.

Võistlusele pandi punkt 140 cm ümberhüpetega parkuuriga. Kahekümne kolmest osalejast pääses ümberhüpetele kuus, ümberhüpetel oli puhtaid sõite neli. Kiireima ajaga lõpetasid ümberhüpetel Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee aga üks eksimus jättis paari viiendale kohale. Võidu noppisid Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Striga, teise tulemuse said kirja Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja Salomon, kolmanda koha väärilise esituse tegid Oliver Karma (RK Ruila Tall) ja Hangstone JT Z, neljanda positsiooni hõivasid Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja Esprit Du Buisson Z.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/37972

Pilte saab vaadata ja soetada siin: https://laurapedjak.smugmug.com/V%C3%B5istlused-2012/Ruila-Derby-2020